۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۵

ارتش تا رفع بحران کرونا در کنار مردم فارس خواهد بود

ارتش تا رفع بحران کرونا در کنار مردم فارس خواهد بود

امیر سرتیپ ابوالقاسم رضایی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا به ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص مقابله با کرونا افزود: به دنبال این دستور ارتش جمهوری اسلامی نیز در کنار سایر نیروهای مسلح اقداماتی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان انجام داد.
او ادامه داد: از جمله این اقدامات که از سوی ارتش در استان انجام شد می‌توان به استقرار آمبولانس‌های ارتش در ورودی شهرهای استان برای انتقال موارد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان‌ها و ضدعفونی معابر شهری، اماکن عمومی و مراکز درمانی توسط خودروها و نیروهای ارتش اشاره کرد.
وی درباره ایجاد نقاهتگاه در شیراز نیز گفت: هم اینک ۵۷۰ تخت برای گذران دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا در استان فراهم شده که ۲۰۰ تخت در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز قرار دارد و مابقی نیز در پادگان‌های متعلق به ارتش پیش‌بینی و ایجاد شده است.
او اظهار داشت: علاوه بر این، این آمادگی در نیروهای ارتش در استان وجود دارد که در صورت نیاز یک اقامتگاه یک هزار تختی و همچنین در صورت نیاز بیمارستان‌های صحرایی نیز تجهیز و راه‌اندازی کنیم.
امیر سرتیپ رضایی اضافه کرد: ایجاد ۲۰ ایستگاه و قرارگاه زیستی ثابت و سیار در سطح شهر شیراز از دیگر اقدامات ارتش در این استان است که با توجه به استقرار پزشکان ارتش در این ایستگاه‌ها، به مراجعان مشاوره پزشکی ارائه شده و از آنها تست تب‌سنجی گرفته می‌شود و در صورت مشاهده علایم بیماری به وسیله آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شوند.
ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد افزود: برپایی این ایستگاه‌ها از میزان مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌کاهد.
وی، از مردم و شهروندان تقاضا کرد که ضمن رعایت توصیه‌ها و تذکرهای مکرری که از سوی متولیان امر بهداشت و درمان در کشور در بحث پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا داده می‌شود، مساله ماندن در خانه و پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری را نیز جدی بگیرند تا جامعه هرچه سریعتر از شر این بیماری رهایی یابد.

با شناسایی ۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس شمار مبتلایان در این استان به  ۶۶۹ نفر افزایش یافت.تاکنون ۲۷ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. همچنین ۲۵۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۲۰۲ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

انتهای پیام
کلیدواژه ها :بیمارستان بیمار
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking