۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲

استفاده از تمام ظرفیت های هرمزگان در تولید ماسک/تولید روزانه یک هزار لیتر الکل

استفاده از تمام ظرفیت های هرمزگان در تولید ماسک/تولید روزانه یک هزار لیتر الکل
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: از ظرفیت تمامی واحدهای تولیدی برای مقابله با ویروس کرونا در تولید ماسک استان هرمزگان استفاده می شود.

خلیل قاسمی در گفت و گو با ایسنا، افزود: با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص مشارکت و ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و اهمیت مشارکت همگانی در مقابله با ویروس کرونا،   کلیه واحدهای صنعتی، صنوف تولیدی و کارگاه های تولیدی وابسته نظیر اتحادیه ها، تعاونیهای تولید پوشاک و منسوجات، بسیج اصناف و نهادهای غیر دولتی و مشاغل خانگی می¬توانند فعالیت خود را در چارچوب ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو بدون نیاز به مجوز تولید اقدام کنند.

وی  از واحدهای تولیدی که امکان تولید ماسک را دارند خواست با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و یا ادارات تابعه در شهرستان ها درخواستهای خود را جهت انجام هماهنگی و تعیین قیمت، ارائه و ثبت کنند.
قاسمی همچنین بیان کرد: کارخانه تولید الکل شرکت پارس هژیرجنوب با سه شیفت کاری توانسته روزانه یکهزار الکل تولید و به بازار مصرف در داخل استان عرضه کند.
وی ادامه داد: کارخانه تولید الکل در حال حاضر، روزانه یکهزار لیترالکل اتانول(۷۰درجه) و ۲۵۰۰ عدد ژل دست ضد عفونی پایه الکی ۱۱۰ میلی تولید و روانه بازار می کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اضافه کرد: میزان سرمایه گذاری ثابت ریالی برای تغییر خط تولید این کارخانه یک میلیارد ریال بوده است که زمینه اشتغال ۱۷ نفر را به صورت مستقیم فراهم آورد.
قاسمی تصریح کرد: این واحد تولیدی تامین کننده سرکه استان بود که با توجه به شرایط حاضر با تغییر خط تولید نسبت به تولید الکل اقدام کرد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking