۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶

تلاش جهادی کارخانجات گیلان؛ تولید مواد ضدعفونی‌کننده استان افزایش یافت

تلاش جهادی کارخانجات گیلان؛ تولید مواد ضدعفونی‌کننده استان افزایش یافت
گروه استان‌ها-رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان گیلان گفت: با تلاش جهادی کارخانجات دارویی و بهداشتی گیلان تولید مواد ضدعفونی کننده در استان افزایش یافته به طوری‌که می‌توان این اقلام را به سایر نقاط کشور صادر کرد.
- اخبار استانها -

محمدرسول سماکچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از تلاش جهادی کارخانجات دارویی و بهداشتی گیلان برای رفع نیاز داروخانه‌ها خبر داد و با بیان اینکه تولیدات این استان به حد اشباع رسیده و بیشتر از مصرف داخل آن شده است اظهار داشت: امیدواریم بعد از بحران کرونا هم شاهد حمایت مسئولان از واحدهای تولیدی گیلان باشیم.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان با بیان اینکه نتیجه فعالیت جهادی کارخانجات دارویی و بهداشتی سبب شده تمام داروخانه‌های استان ژل و مایع ضدعفونی کننده داشته باشند عنوان کرد: هم‌اینک تولیدات گیلان بیش از مصرف استان شده به طوری که سایر استان‌ها هم می‌توانند از تلاش تولیدکنندگان گیلان استفاده کنند.

سماکچی با تأکید بر اینکه مسئولان از تولیدکنندگان گیلانی حمایت خوبی داشتند افزود: در همین‌جا از معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، سازمان صمت، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، معاونت غذا و داروی گیلان، حفاظت محیط زیست، تأمین اجتماعی، اداره کل استاندارد و اداره کل امور مالیاتی قدردانی می‌کنم.

برپایی 4 نقاهتگاه در چهارمحال و بختیاری / توزیع 10 هزار لیتر مواد ضدعفونی توسط سپاهلرستان مشکلی در تولید الکل و مواد ضدعفونی ندارد / توزیع ماسک ساماندهی می‌شودفرمانده سپاه خوزستان: مجتمع ورزشی شهید جهان‌آرا‌ به کارگاه تولید مواد ضدعفونی تبدیل شد

وی به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید اشاره کرد و با بیان اینکه برای عملیاتی شدن این راهبرد باید مشکلات تولید رفع شود ابراز داشت: به اعتقاد بنده اگر این همدلی و راه‌اندازی کارهای کارخانجات در دوران پسا کرونا هم ادامه داشته باشد، به طور یقین شعار سال جهش تولید در سال 99 محقق می‌شود.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان گیلان تلاش شبانه‌روزی شرکت‌های پخش غذایی و دارویی را برای خدمت به مردم و توزیع دارو و مواد بهداشتی قابل تقدیر خواند و تصریح کرد: چرخ‌های تولید، صنعت و خدمات زمانی بدون هیچ مشکلی برای توسعه و پیشرفت یک جامعه به خوبی حرکت می‌کند که چالش‌های فرآروی آن به موقع حل شود.

سماکچی با بیان اینکه شرکت داروسازی سبحان شهر صنعتی رشت به دلیل نیاز جامعه یک خط کامل تولید پماد و کرم دارویی خود را به تولید ژل ضدعفونی تبدیل کرد گفت: روزانه 25 هزار تیوب ژل حتی در تعطیلات عید توسط این واحد صنعتی تولید شده از طرفی تاکنون بیش از 250 هزار تیوب ژل ضدعفونی به بازار مصرف عرضه کرده است.

وی راه‌اندازی خط تولید مایع و ژل ضدعفونی در شرکت کاسپین تأمین شهر صنعتی رشت که از کارخانجات بزرگ تولید دارو به ویژه آمپول محسوب می‌شود را مورد اشاره قرار داد و افزود: تاکنون بیش از 270 هزار تیوب ژل، 260 هزار مایع ضدعفونی، هزار مایع ضدعفونی 60cc توسط این واحد تولید و به بازار مصرف ارائه شده است. 

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان گیلان با بیان اینکه کارخانه دارویی بهوزان تولیدکننده انبوه مایعات ضدعفونی بیمارستانی و اتاق عمل این روزها بر فعالیت خود افزوده و بیشتر تولیداتش در بیمارستان‌ها مصرف می‌شود عنوان کرد: تولیدکنندگان گیلان نیز در کنار مدافعان سلامت برای کمک به مردم و نجات جان بیماران شبانه‌روز تلاش کردند.

سماکچی از فعالیت بدون وقفه مدیران و کارکنان کارخانه فومن شیمی بهداشتی با خط تولید اسپری ضدعفونی کننده حتی در ایام تعطیلات عید نوروز امسال سخن گفت و اظهار داشت: تا این لحظه و به گواه آخرین آمارها این واحد صنعتی استان گیلان توانسته صدها هزار اسپری تولید کند و محصولات خود را در اختیار داروخانه‌ها قرار دهد.

وی تولید مایع و ژل ضدعفونی‌کننده توسط کارخانه دارویی گیلا رانکو واقع در شهر صنعتی رشت را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: شرکت بهداشتی صام تک با برند نیوساد در شهر صنعتی رشت نیز با تولید پنبه الکلی یکبار مصرف، ژل ضدعفونی و دستمال مرطوب از نخستین کارخانجاتی بود که برای رفع کمبودها فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان با بیان اینکه شرکت فومن پرتو شهاب شهر صنعتی رشت ویژه تولید مایع ظرفشویی و اقلام مشابه در این برهه از زمان به تولید مایع ضدعفونی پرداخته است افزود: شرکت شهاب شیمی شهرک صنعتی فومن هم از شروع بحران کرونا یک خط تولید خود را به تولید مایع ضدعفونی تبدیل کرده است.

سماکچی با اشاره به اینکه شرکت بهداشتی فومن وش شهرک صنعتی فومن با تولید پنبه الکلی یکبار مصرف، ژل و مایع ضدعفونی، جهت کمک به رفع بحران کرونا در گیلان بی‌وقفه تلاش کرده است تصریح کرد: شرکت جهان الکل لوشان نیز در این میان با تمام ظرفیت خود اقدام به تولید الکل کرد و محصول خود را به سایر کارخانجات تحویل داد.

وی با بیان اینکه مصرف الکل کارخانجات گیلان بسیار بیشتر از تولید این کارخانه است و باید از بیدستان قزوین و سایر شهرها تهیه شود اظهار داشت: کارخانجات تهیه ظروف نظیر شرکت دارو پوش هم در این میان به کمک واحدهای تولید دارو و بهداشتی شتافتند به طوری‌که تیوب آلومنیومی مورد نیاز کارخانجات را سریعاً تولید و تحویل دادند.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان گیلان عبور از مشکلاتی که به علت شیوع گسترده ویروس کرونا ایجاد شده است را در سایه همدلی و مشارکت‌های عمومی ممکن خواند و اظهار داشت: اگر مردم با متولیان و مسئولان کشور به ویژه در بخش ستاد مبارزه با بحران کرونا همکاری کنند بدون شک از این بحران بزرگ سریع‌تر عبور می‌کنیم.

سماکچی آمادگی همیشگی واحدهای تولیدی، صنعتی و کارخانجات گیلان برای رفع نیازهای داخل استان و سایر نقاط کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: مقام معظم رهبری با نگاه نافذشان امسال را به نام سال جهش تولید نامگذاری کرد بنابراین انتظار داریم متولیان امر دست تولیدکنندگان را در مشکلات بگیرند و آنان را فراموش نکنند. 

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking