۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰

کارخانه تولید کابل در تایباد به کارگاه تولید ماسک تبدیل شد

کارخانه تولید کابل در تایباد به کارگاه تولید ماسک تبدیل شد
یک کارخانه خصوصی در شهرستان مرزی تایباد که در حوزه تولید سیم و کابل فعالیت دارد، با شیوع ویروس کرونا در راستای پیشگیری از انتقال این بیماری، مدتی است؛ تعطیل شده و مدیریت آن از این فرصت استفاده کرده و با تجهیز این مکان به کارگاه تولید ماسک، قدمی در راه خیر برداشته است.

دانیال تهرانی، نماینده قانونی این کارخانه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اکنون 20 دستگاه چرخ راسته دوز و سردوز، اتو، میزبرش و مقداری پارچه از تهران توسط این خیر نیکوکار خریداری شده و برای دوخت ماسک به این کارگاه منتقل شد و با 20 نیروی جهادی خانم و آقا فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در مجموع برای راه‌اندازی این کارگاه 2 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده که در صورت نیاز و تامین پارچه و نیروی انسانی افزایش خواهد یافت.

تهرانی با اشاره به مشکل تامین پارچه بیان کرد: در حال حاضر به دلیل تعطیل شدن بازارهای تهران برای تامین پارچه و مواد اولیه با مشکل روبه‌رو هستیم که اگر این مهم برطرف شود کارگاه به صورت شبانه‌روزی آمادگی دوخت ماسک را دارد.

وی مطرح کرد: راه‌اندازی کارگاه، تجهیز آن، فراهم کردن مواد اولیه و دوخت ماسک‌ها از ابتدا با نظارت کامل شبکه بهداشت و درمان و تایید آن صورت گرفته و در تمام مراحل نماینده این شبکه بر نحوه عملکرد نظارت داشته است تا کاری که انجام می‌شود، کاملا بهداشتی و اصولی باشد.

تهرانی افزود: ماسک‌های دوخته شده با نیت توزیع بین خانواده‌های کم برخوردار و افراد نیازمند تحویل مراجع ذی‌صلاح داده می‌شود تا در صورت تایید به متقاضیان تحویل گردد.

تاکنون سه کارگاه تولید ماسک با نظارت کامل شبکه بهداشت و درمان در تایباد راه‌اندازی شده‌اند و مشغول فعالیت هستند. همچنین روزانه بیش از 50 دست لباس محافظتی برای استفاده کادر درمان بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) توسط نیروهای جهادی این شهرستان آماده می‌شود.

این کارخانه به مدیریت رحیم عبدالمحمدزاده سال‌هاست که در شهرستان مرزی تایباد در حوزه تولید سیم و کابل فعالیت داشته است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :پارچه کابل
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking