۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۰

اولتیماتوم استاندار کردستان به مسافران نوروزی / ورود خودروهای پلاک غیربومی ‌ممنوع شد‌

اولتیماتوم استاندار کردستان به مسافران نوروزی / ورود خودروهای پلاک غیربومی ‌ممنوع شد‌
استاندار کردستان گفت: ورود خودروهای پلاک غیربومی به استان به‌منظور پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ممنوع شد.
- اخبار استانها -

بهمن مرادنیا در گفت‌وگوی ویدئویی با خبرنگار تسنیم در سنندج از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل ورود و خروج مسافران و مردم با حضور ناجا و بسیج در استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح بنا به تشخیص ستاد مقابله با ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری از شیوع این بیماری در کردستان اجرایی می‌شود‌.

وی افزود: از امشب ساعت 24، کنترل ورود و خروج از مبادی استان به مرحله اجرا در می‌آید تا هیچ خودرویی از افراد غیر بومی و خارج از استان وارد شهرهای کردستان نشود.

استاندار کردستان گفت: این طرح از 8 تا 15 فروردین‌ماه در استان اجرایی و از خروج خودروها به مقصد استان‌های دیگر نیز جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی‌که وارد استان شده باید پلاک خودروشان متعلق به کردستان و یا محل شغل و سکونت آنان مشخص باشد.

گزارش ویدئویی تسنیم| رزمایش نیروهای مسلح کردستان برای دفاع بیولوژیک / افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در سنندججدیدترین اخبار کرونا در کردستان|آمار مبتلایان به 318 نفر رسید/40 نفر فوت کردند+جزئیات

مرادنیا بیان کرد: افراد غیرساکن و مسافران در حین بازگشت به استان‌های خود باید از کنارگذرگاه‌ها عبور کرده و حق ورود به هیچ شهری از استان را نداشته و در صورت تخلف، خودرو آنان توقیف و 500 هزارتومان جریمه نقدی می‌شوند.

وی اظهار کرد: براساس قانون، اگر کسی سلامت جامعه را به خطر بیندازد، دادستانی می‌تواند ورود و یک‌سال حبس برای آنان در نظر بگیرد.

استاندار کردستان، نسخه شفابخش مقابله با کرونا در استان را  در خانه ماندن دانست و تاکید کرد: انتظار می‌رود مردم فهیم کردستان، موضوع در خانه ماندن و پرهیز از گردش سفرهای درون و خارج از استانی را مورد توجه قرار دهند.

در ادامه گفت‌وگوی ویدئویی خبرنگار تسنیم با استاندار کردستان درباره جزئیات طرح ممنوعیت و کنترل ورود و خروج‌ خودروها در ورودی‌های استان را می‌بینید:

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking