۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷

ابوترابی: عملکرد دولت باعث قهر 60 درصد از مردم با صندوق‌های رأی شد

ابوترابی: عملکرد دولت باعث قهر 60 درصد از مردم با صندوق‌های رأی شد
یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: دولت باید خودش را اصلاح کند در غیر این صورت بعد ضعیفی را که مجلس دهم در خصوص نظارت داشته مجلس یازدهم جبران می‌کند. مجلس یازدهم باید خواب را از چشم وزرایی که به فکر مردم نیستند برباید. دولت‌ها باید از مجلس‌ها حساب ببرند، در این صورت مجلس به رأس امور می‌رود.
آفتاب‌‌نیوز :

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد و عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، به تاثیر عملکرد دولت در کاهش حضور مردم پای صندوق‌های رأی اشاره کرد (بیشتر بخوانیم) و گفت: انتقاد شدیدی از دولت داریم. این دولت نتوانست خواسته‌های مردم را تحقق بخشد و در نتیجه‌ی آن حداقل 60 درصد از مردم با صندوق‌ها قهر کردند.

او ادامه داد: دولت انرژی‌اش را صرف برجام نافرجام کرد. نگاه دولت به دشمن بود و از حل مشکلات داخل غافل شد.

ابوترابی: عملکرد دولت باعث قهر 60 درصد از مردم با صندوق‌های رأی شد

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: دولت بعضاً مردم را به تمسخر می‌گرفت؛ آخرین آن هم صحبت نابجای رئیس‌جمهور بود که گفت از افزایش نرخ بنزین خبر نداشتم. اگر هم واقعیت داشته باشد و رئیس‌جمهور از گرانی بنزین خبر نداشته، یک ثانیه هم کفایت لازم را برای ریاست‌جمهوری ندارد.

دولت‌ها باید از مجلس‌ها حساب ببرند

ابوترابی اعلام کرد: دولت باید خودش را اصلاح کند در غیر این صورت بعد ضعیفی را که مجلس دهم در خصوص نظارت داشته، مجلس یازدهم جبران می‌کند. مجلس یازدهم باید خواب را از چشم وزرایی که به فکر مردم نیستند، برباید. دولت‌ها باید از مجلس‌ها حساب ببرند، در این صورت مجلس به رأس امور می‌رود. اگر این اتفاق بیفتد، آن زمان مجلس وظیفه و رسالتش را انجام داده است.

اگر مجلس وظایفش را خوب انجام دهد، در رأس امور خواهد بود

او در پاسخ این سوال که آیا شاهد جدال میان مجلس یازدهم و دولت خواهیم بود، گفت: دولت حق جدال با مجلس را ندارد و قانون اساسی وظیفه دولت را مشخص کرده است. اما مجلس می‌تواند از رئیس‌جمهور سوال کند و او را استیضاح و عدم کفایت رئیس‌جمهور را صادر کند. جدال معنایی ندارد. اگر مجلس وظایفش را خوب انجام دهد، در رأس امور خواهد بود.

همراهی دولت و مجلس اشتباه است

این عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: همراهی دولت و مجلس اشتباه است. البته اگر در جایی دولت نیاز به کمک مجلس داشته باشد، باید همراهی شود، اما اینکه دولت و مجلس مردم را محرم ندانند، شفافیت نداشته باشند، کم‌کاری کنند و همدیگر را پوشش بدهند، اشتباه محض است. دود این همراهی هم به چشم مردم می‌رود. دولت باید همیشه از مجلس حساب ببرد.

برای اظهارنظر در خصوص رئیس مجلس یازدهم زود است

ابوترابی در جواب این سوال که چقدر احتمال دارد یکی از سرلیست‌های تهران رئیس مجلس شود، توضیح داد: مشخص نیست. سه دوره آقای لاریجانی نماینده تهران یا سرلیست تهران نبود و رئیس مجلس شد. ممکن است نماینده شهرستان رئیس مجلس شود. در حال حاضر برای اظهارنظر در این خصوص زود است.

کلیدواژه ها :خواب چشم رئیس مجلس
منبع : آفتاب

پربازدیدترین امروز

website tracking