۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۲

کرونا در اروپا| از درخواست کمک فرانسه از ارتش آلمان تا هشدار درباره سونامی بیماران در لندن

کرونا در اروپا| از درخواست کمک فرانسه از ارتش آلمان تا هشدار درباره سونامی بیماران در لندن
خبرهای کرونایی از گوشه و کنار اروپا از شیوع گسترده این بیماری، درخواست کمک فرانسه از ارتش آلمان برای مقابله با کرونا و همچنین بهبود یک بیمار صد ساله کرونایی در ایتالیا حکایت دارد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در سایه شیوع ویروس کرونا در اروپا مقامات این اتحادیه در نطق های مختلفی تلاش می کنند همه را به همکاری برای مقابله با این بحران فراخوانند.

وزیر بهداشت آلمان: در شرایط آرامش قبل از طوفان کرونایی قرار داریم

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان امروز در سخنانی اظهار داشت که شهروندان شدیترین کاهش آزادی های مدنی را در بحران کرونا تجربه می کنند. اما ما هنوز در مرحله آرامش قبل از طوفان قرار داریم.

وی افزود: هیچ کس نمی تواند دقیقا بگوید درهفته های آینده چه اتفاقی می افتد. از این رو این مسئله اهمیت دارد که روند گسترش ویروس کرونا را کند کنیم و ظرفیت های درمانی در بیمارستان ها را افزایش دهیم.

وزیر بهداشت آلمان در عین حال درباره آینده ابراز امیدواری داده و گفت: همچنین یک دوران پسا کرونا وجود خواهد داشت. در این دوران ما همچنان علیه کرونا مبارزه خواهیم کرد، اما زندگی دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت.

وی محدودیت های فعلی در مقابله با کرونا را ضروری دانسته و در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: تا زمانی که هیچ واکسن ودرمانی برای این بیماری وجود ندارد ما باید امکان سرایت این بیماری را هر چه سریع تر متوقف کنیم.

درخواست آلمان برای حمایت از کشورهای فقیر

"گرت مولر"، وزیر توسعه آلمان هم خواستار یک بسته پایدای جامع و هماهنگ بین المللی برای کشورهای در حال توسعه در دوران کرونا شده و در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" اظهار داشت که کرونا با قدرت تمام فقیرترین ها در کشورهای در حال توسعه را درگیر می کند. این بسته پایداری باید از کشورهای فقیر در زمینه سلامت، تغذیه، امنیت اجتماعی و اقتصادی حمایت کند.

این وزیر آلمانی تاکید کرد: ما نباید انسان ها در فقیرترین کشورها را در این شرایط تنها بگذاریم. بنابراین در کنار عواقب انسانی بحران کرونا همچنین تاثیرات دراماتیک اقتصادی هم وجود خواهد داشت.

میانگین سن قربانیان کرونا در آلمان 81 سال

"لوتار ویلر"، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در سخنانی با تاکید بر اینکه همه گروه های سنی می توانند به کرونا مبتلا شوند همچنین گفت: اما هر چقدر سن افراد بیشتر باشد به همان میزان خطر یک بیماری سخت افزایش می یابد.

وی میانگین سن قربانیان کرونا در آلمان را 81 سال عنوان کرده و در عین حال گفت که البته افراد جوان هم می توانند به این بیماری مبتلا شده و بمیرند. به گفته وی آلمان همچنان در شروع این اپیدمی قراردارد.

ویلر همچنین اعلام کرد که در حال حاضر نمی توان در این باره اظهار نظر کرد که آیا شیوع این بیماری کند شده است. تفاوت های منطقه ای بزرگی وجود دارد. برخی شهرها با یک شیوع گسترده موفق شده اند این بیماری راتحت کنترل درآورند.

افزایش مبتلایان به کرونا در سوئیس

از سوئیس هم خبر می رسد که تعداد مبتلایان به کرونا به شدت افزایش پیدا کرده و به 10714نفر افزایش پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور تا به حال 161 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

درخواست کمک فرانسه از ارتش آلمان

در این میان خبرها حاکی از آن است که دولت فرانسه به دلیل بحران کرونا از ارتش آلمان درخواست کمک کرده است. این خبر را هفته نامه اشپیگل منتشر کرده است.

به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، این درخواست فرانسه تا به حال از طریق تماس های دیپلماتیک و نظامی ارائه شده و درخواست رسمی از وزارت دفاع آلمان وجود نداشته است.

بر این اساس نمایندگان فرانسوی خواستار تهیه هلیکوپتر برای انتقال بیماران شده اند. به گزارش هفته نامه اشپیگل احتمال عملیات مشترک ارتش آلمان و فرانسه در مقابله با کرونا هم وجود دارد.

شیوع گسترده کرونا در مرز بین آلمان و فرانسه

در فرانسه به ویژه منطقه Grand Est در مرز آلمان تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته که شامل آلزاس هم می شود. بر اساس آمارهای رسمی در این منطقه بیش از 500 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که شامل حدود یک سوم حدود 1300 قربانی کرونا در این کشور است. بخشی از بیماران کرونایی سخت از این منطقه به آلمان و سوئیس منتقل شده اند.

انتقاد کمیسیون اروپایی از مواضع خودخواهانه کشورهای اروپایی در دوران کرونا

"اورزولا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی هم در سخنانی ازخودخواهی های کشورهای عضو اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا انتقاد وارد کرده است.

وی از ممنوعیت صادرات تجهیزات پزشکی از طرف برخی کشورها از زمان شیوع کرونا و همچنین بستن مرزهای کشورهای اروپایی که حمل و نقل کالا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است گله کرد.

بهبود بیمار کرونایی بالای صد سال در ایتالیا

ازایتالیا که به عنوان کانون گسترش کرونا در اروپا مطرح است هم گزارش شده است که یک بیمار کرونایی بالای صد سال بعد از ابتلا به این بیماری بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده است.

بر اساس امارهای رسمی حدود 7500 نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که نرخ مرگ و میر در بین افراد بالای هشتاد سال بسیار بالا است. در مجموع حدود 75 هزار نفر در این کشور تا به حال به کرونا مبتلا شده اند.

هشدار درباره سونامی بیماران سخت کرونایی در بیمارستان های لندن

خدمات درمانی دولتی انگلیس NHS هم درباره افزایش ازدحام در بیمارستان های لندن به دلیل شیوع کرونا هشدار داده و گفته است که بیمارستان های پایتخت با یک سونامی سخت ثابت کرونایی مواجه هستند.

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال حدود 9529 مبتلا به کرونا در انگلیس ثبت شده و 463 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان هم خواستار سخت ترین اقدامات برای توقف زنجیره شیوع کرونا و یک نظم عالی تا عید پاک شده و گفته است که بعد از آن مجددا شرایط مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی کاهش محدودیت های سخت کرونایی به دلایل اقتصادی را رد کرده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking