۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 239 نفر افزایش یافت

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 239 نفر افزایش یافت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند تعداد مبتلایان قطعی ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی را تا این لحظه 239 نفر اعلام کرد.
- اخبار استانها -

محمد دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: تا ظهر امروز آمار رسمی مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی 239 مورد مثبت اعلام شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در استان تاکنون از 715 نمونه آزمایش گرفته شده 476 مورد منفی و 239 مورد مثبت به کرونا بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته 14 مبتلای جدید به آمار اضافه شده‌اند‌ گفت: دو نفر نیز در 24 ساعت گذشته فوت شده اند که آمار فوتی‌ها در استان با احتساب این دو نفر به 22 نفر افزایش یافت.

دهقانی ادامه داد: در حال حاضر 173 بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص و 44 نفر بستری هستند.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 225 نفر افزایش یافت‌استاندار خراسان جنوبی: محدودیت‌های بیشتر در موج دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌کنیمجهادگران فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی ماسک تولید می‌کنند

وی بیان کرد: در حال حاضر هیچ نقطه‌ای بدون آلودگی به کرونا در استان وجود ندارد و قطعا آمار مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از افراد بستری شده در بیمارستان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص مراقبت از خانواده فرد مبتلا به کرونا و جلوگیری از انتقال ویروس، بیان کرد: این خانواده‌ها از نظر بروز علائم توسط همکاران بهداشت چک می‌شوند و فرد مبتلا نیز تا 14 روز شرایط قرنطینه خانگی را باید رعایت کند و به خانواده‌ها آموزش‌های لازم داده می‌شود‌.

وی تاکید کرد: مهمترین و بهترین کار ممکن در این شرایط رعایت نکات بهداشتی و کاهش ترددهای غیر ضرور در سطح شهر و مسافرت های بین شهری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند با اشاره به غربالگری سلامت در استان یادآور شد: تا ساعت 19 امشب 175 هزار و 432 خانوار که 71 درصد کل خانوارهای استان را شامل می‌شوند مورد غربالگری قرار گرفتند.

دهقانی افزود: از این تعداد 92 نفر به مراکز درمانی ارجاع و 6 نفر هم تحت درمان سرپایی قرار گرفتند و همچنین 55 هزار و 933 نفر نیز در سامانه خود اظهار اطلاعات خود را ثبت کردند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking