۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۶

کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

دولت سریعتر شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی را به مجلس ارائه کند

دولت سریعتر شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی را به مجلس ارائه کند
رئیس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس گفت: دولت باید سریعتر شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی را به مجلس بیاورد و برخی تغییرها هم آنجا اعمال شود.

دولت سریعتر شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی را به مجلس ارائه کند

جبار کوچکی نژاد، رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر اینکه شرح وظایف وزارتخانه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی هنوز تدوین نشده است، اظهار کرد: این وزارتخانه تاکنون به تجربه عمل کرده و جلو رفته است و دولت باید سریعتر شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی را به مجلس بیاورد و برخی تغییرها هم آنجا اعمال شود.

او به تلاش‌های این وزراتخانه در حوزه میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: وزارت میراث فرهنگی هنوز در هیئت وزیران به اصطلاح جا نیفتاده است و باید به عنوان یک وزارتخانه محوری و اساسی کشور مطرح شود.

مجلس در موضوع قاچاق عتیقه تخصصی ورود کند/ بسیاری از فعالیت‌های وزارت میراث قابل واگذاری به بخش خصوصی است

کوچکی نژاد گفت: تاکنون  مجلس در موضوع قاچاق عتیقه و میراث فرهنگی به صورت تخصصی ورود نکرده و به مرکز پژوهش‌ها پروژه‌ای برای تحقیق در مورد وضعیت قاچاق عتیقه داده نشده است، همچنین تحقیق جامعی هم درباره سرقت، تخریب میراث فرهنگی و غیره اتفاق نیفتاده است.

او با بیان اینکه نیروهای زیادی برای این نهاد تحت عنوان‌های قراردادی و شرکتی در دریافت حقوق مشکلاتی دارند، اظهار کرد: ساماندهی مسئله یاد شده و همین‌طور بررسی تخصص افراد شاغل در وزارتخانه میراث فرهنگی از مسائل قابل پیگیری و بررسی است.

 رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در پایان به تحت تأثیر قرار گرفتن حوزه گردشگری به دلیل شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: بسیاری از فعالیت‌ها در این وزارتخانه قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

کلیدواژه ها :قاچاق رئیس مجلس
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking