۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۹

کمیته غربالگری بیش از 295 هزار نفر را در مبادی استان قم تب سنجی کرده است

کمیته غربالگری بیش از 295 هزار نفر را در مبادی استان قم تب سنجی کرده است
فرماندار قم گفت: کمیته غربالگری با محوریت هلال احمر مشغول فعالیت است و از امروز طرح جدید ارائه می شود و 295 هزار و 191 نفر تب سنجی شدند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مرتضی حیدری در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در کمیته های 4 گانه فعالیت ها برای مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد.

وی افزود: کمیته بهداشت و محیط با مشارکت شهرداری، سپاه و ارتش و مرکز بهداشت آب و فاضلاب و جهاد و کشاورزی 4 هزار و451 هکتار را روزانه ضد عفونی می کند.

فرماندار قم بیان کرد: این موضوع که گندزدایی محیط ها با اصول علمی است یا خیر مورد تاکید است و تلاش می شود از نظرات کارشناسان به خوبی استفاده شود.

تعداد فوتی‌های کرونا در گلستان به 156 نفر رسید875 نفر از مبتلایان به کرونا ویروس در ایلام بهبود یافتندخراسان شمالی| بیش از 4000 نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا در ایستگاه‌های غربالگری هلال احمر شناسایی شدند

حیدری تصریح کرد: کمیته غربالگری با محوریت هلال احمر مشغول فعالیت است و از امروز طرح جدید ارائه می شود و 295 هزار و 191 نفر تب سنجی شدند که 79 هزار و 35 خودرو را شامل می شود که 7 هزار و 750 نفر توسط بسیج ادارات این اقدام انجام شد و 592 نفر تب دار شناسایی شدند و 126 نفر ارجاع شدند که این اقدام با همکاری ارتش،  بسیج، سپاه و مرکز بهداشت انجام می شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط کمیته نظارت، بازرسی و انتظامی عنوان کرد: تاکنون 7 جلسه توسط این کمیته برگزار شده که 607 بازرسی صورت گرفته است که 73 تخلف شناسایی و 52 پرونده تشکیل شده است، 96 هزار و 602 قلم کالا مورد ارزیابی قرار گرفته است که حدود 2 هزار و 752 میلیون ریال ارزش کالاهایی است که توقیف شده است.

فرماندار قم بیان کرد: در کمیته بازرسی و انتظامی و نظارت موضوعی مورد توجه قرار گرفت که برخورد با مغازه و اصنافی است که نسبت به رعایت قانون تمکین نمی کنند که با توجه به هماهنگی صورت گرفته باید تیمی تشکیل شود و اداره صمت را یاری کند.

حیدری خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد مغازه و پاساژها در قم بسته است ولی ممکن است گاهی باز بودن این 20 درصد رقم قابل توجهی باش، 20 درصد 40 هزار نیز 4 هزار را در برمی گیرد ولی با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته کنترل سخت تر می شود. 

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking