۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۱

استاندار کردستان:

کنترل ورودی و خروجی شهر‌ها به صورت ۲۴ ساعته

کنترل ورودی و خروجی شهر‌ها به صورت ۲۴ ساعته
استاندار کردستان از آغاز طرح اعمال سختگیرانه ورود و خروج خودرو از ساعت ۲۴ جمعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به آغاز اجرای طرح اعمال سختگیرانه کنترل ورود و خروج خودرو از ساعت ۲۴ جمعه در شهرهای استان، اظهار داشت: از همه دستگاه‌های مرتبط با اجرای این طرح می‌خواهم اقدامات لازم را از ساعت صفر امشب آغاز و به صورت ۲۴ ساعته کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان انجام شود.

او با بیان اینکه این طرح به درخواست خود مردم و با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرا می‌شود، افزود: اگر می‌خواهیم بیماری کرونا را کنترل یا روند پیشرفت آن را کاهش دهیم، همه باید از تردد غیرضروری و خروج از شهر اجتناب کنند تا بیش از این دچار مشکل نشویم.

استاندار کردستان با بیان اینکه دستگاه‌های مسوول از خروج مردم از شهرها ممانعت کنند، یادآور شد: فقط افرادی که بومی و ساکن هر شهر هستند، می‌توانند به محل سکونت خود باز گردند، ضمن اینکه ارگان‌های مرتبط با اجرای این طرح، از طریق پلاک و کارت خودرو، بیمه نامه و کارت ملی افراد، ورودی و خروجی‌های شهرها را کنترل کنند.

مرادنیا بر لزوم ممانعت از ورود افراد غیربومی به استان تاکید کرد و گفت: این کار با همکاری مردم قابل اجراست و کسانی هم که به سفر رفته‌اند هرچه سریعتر به محل سکونت خود برگردند تا طرح یاد شده به درستی اجرا و زنجیره انتقال بیماری قطع شود.

او با بیان اینکه مردم به توصیه‌های بهداشتی و عدم خروج از شهرها عمل کنند و بیماری کرونا را جدی بگیرند، تاکید کرد: مردم اجازه ندهند وضعیت به گونه‌ای شود که از قوه قهریه برای مقابله با کرونا در شهرهای استان استفاده کنیم.

استاندار کردستان با تاکید بر تعطیلی بازار و مکان‌های پرتجمع، پارک‌ها، لغو طرح زوج و فرد تردد خودروها ، افزود: افرادی که در قرنطینه خانگی هستند باید کنترل شوند و در صورت عدم رعایت، این افراد به نقاهتگاه‌ها انتقال داده شوند.

مرادنیا با بیان اینکه تصمیمی برای تعطیلی واحدهای تولیدی در حاشیه شهر و شهرک‌های صنعتی نداریم، اضافه کرد: این واحدها باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند در غیر این صورت بحث تعطیلی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

کلیدواژه ها :شهر
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking