۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۷

اخبار کرونایی مازندران| از لغو پروازها تا پلمب واحدهای صنفی متخلف

اخبار کرونایی مازندران| از لغو پروازها تا پلمب واحدهای صنفی متخلف
برای جلوگیری از شیوع بیش از اندازه ویروس کرونا، تمامی پروازهای فرودگاه‌های مازندران لغو شده و واحدهای صنفی متخلف استان نیز پلمب شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، کرونا ویروس، ویروس منحوس قرن بوده که بیش از یک ماه در ایران اسلامی و کشورهای جهان رسوخ کرده و بسیاری از دوستان، آشنایان و دلبندان جامعه را از ما گرفته است.

این ویروس سبب تداخل در فعالیت‌های اقتصادی، اداری و آموزشی مردم شده و روحیه مردم را بسیار اندوهناک کرده است. در نخستین روزهای سال که همگان باید نوروز را جشن بگیرند، بسیای از مراکز درمانی استان از بیماران کرونایی مملو شده است.

بر این اساس اقدامات جدی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شدید شده و تمامی واحدهای صنفی و اداری استان به صورت تقریبا تعطیل درآمده است.

بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران، روند شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده افزایشی بوده و مردم باید منزل را به عنوان بهترین مکان برای مبارزه با ویروس کرونا در نظر بگیرند.

حامد روحانی زاده  از راه اندازی سامانه خود ارزیابی احتمال ابتلا به کرونا ویروس خبر داد و گفت: شهروندان مازندرانی می‌توانند با مراجعه به سامانه http://corona.mazums.ac.ir اطلاعات شخصی خود را در این سامانه وارد کرده و با دقت به سوالات خودارزیابی ابتلا به کرونا ویروس پاسخ دهند.

آمار بستری بیماران کرونایی در گلستان کاهش یافت600 کارمند وزارت دفاع آمریکا به کرونا مبتلا شدندآخرین اقدامات سپاه برای مقابله با کرونا در خوزستان/ 1400 گروه جهادی وظیفه ضدعفونی‌کردن شهرها را به‌عهده گرفتند

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در استان، تمامی پروازهای فرودگاه‌های نوشهر و رامسر تا 15 فروردین لغو شده و پروازهای فرودگاه ساری در مقاصد کیش و بندرعباس نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

تولید روزانه 30 هزار ماسک توسط ستاد اجرایی فرمان امام راحل

خدمات حمایتی و اقدامات پیشگیرانه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام  در مازندران برای کنترل شیوع بیماری کرونا نیز صورت گرفت و با انعقاد تفاهم نامه ای با شرکتی در شهرستان کلاردشت و تامین و تحویل پارچه نانو به این شرکت، روزانه 30 هزار عدد ماسک از  مازندران به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تحویل می‌شود.

پلمب بیش از 230 واحد صنفی در مازندران

در همین حال؛ حسین‌قلی قوانلو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز گفت: در پی بازرسی‌های صورت گرفته از سطح بازار استان توسط بازرسان و ناظران این سازمان و با همکاری دستگاه‌های اجرایی دیگر این واحدهای صنفی تعطیل شدند.

وی دلیل پلمپ‌های واحدهای صنفی را عدم رعایت موازین بهداشتی و عدم رعایت مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا استان مبنی بر تعطیلی واحدهای غیرضرور اعلام کرد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا استان، تمامی واحدهای صنفی مازندران به جز فروشگاه‌های گوشت قرمز و مرغ، سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، میوه فروشی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ عرضه کننده اقلام اساسی خانوار تا تاریخ 15 فروردین ماه تعطیل است.

حضور خانواده بزرگ شهرداری ساری تا پایان اپیدمی کرونا کنار ساروی‌ها 

عباس رجبی، شهردار ساری نیز گفت: مجموعه شهرداری ساری برای موج دوم مبارزه و مواجه با شیوع و انتشار ویروس کرونا آماده بوده و در این راستا برنامه‌ریزی و اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی باین کرد: همکاران بنده در بخش رفت و روب و سازمان آرامستان‌ها شهرداری ساری پس از کادر درمان در صف اول مواجه با ویروس کرونا قرار دارند و شرمنده خانواده‌های آنها هستم. مراکز 137 و 125 شهرداری ساری  نیز در خدمت‌رسانی به شهروندان آماده هستند.

مصطفی نیک نقش، معاون خدمات شهری شهرداری ساری نیز با اشاره به اینکه  برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا؛ پارک‌ها و بوستان‌های شهری ساری تعطیل شد، گفت: بنا به مصوبه مقابله با ویروس کرونا در شهرداری، تمامی پارک‌های این شهر تا زمان مهار این بیماری تعطیل شده و تردد در آنها ممنوع است و از حضور افراد در پارک‌ها و پارکینگ‌های آنها ممانعت می‌شود و لازم است مردم تا مدتی از آمدن به بوستان‌های سطح شهر هم پرهیز کنند.  

وی با بیان اینکه مردم مراقبت بیشتری در خصوص مسائل بهداشتی داشته باشند تا این بیماری در سطح شهر و کشور کنترل شود، افزود: با پشت سر گذاشتن این بیماری با قدرت بیشتر برای شادابی و پویایی مردم تلاش می‌کنیم. بهترین راه مقابله و شکست ویروس کرونا در خانه ماندن است.

کلیدواژه ها :فرودگاه شهر پرواز
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking