۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۷

جمع‌آوری بیش‌از یک میلیارد ریال زکات در ایرانشهر

جمع‌آوری بیش‌از یک میلیارد ریال زکات در ایرانشهر
مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) ایرانشهرگفت: بیش‌از یک میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال زکات پارسال در این شهرستان جمع‌آوری شده که ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، محمدعلی تراقویی مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) ایرانشهر اظهار داشت: زکات جمع‌آوری شده در ایرانشهر در قالب زکات واجب، مستحبی و فطر بوده که برای برآورده شدن نیاز‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در این شهرستان هزینه شده است.

وی گفت: علت افزایش زکات همکاری خوب علما، معتمدان و تبلیغات موثر در مناطق مختلف با شعار نویسی و یادآوری مردم به این امر الهی بوده است.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) ایرانشهر اظهار داشت: آگاه سازی مردم و فرهنگ سازی پرداخت زکات یکی از مهمترین عواملی است که مردم را به پرداخت این فریضه الهی تشویق می‌کند.

وی افزود: زکات جمع‌آوری شده در تامین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد، کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، کمک‌هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج و خانواده‌های نیازمند و پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه ایرانشهر هزینه شده است.

تراقویی همچنین بر اهمیت زکات در دین اسلام و آموزه‌های دینی اشاره کرد و گفت: ترویج و احیای این فریضه الهی در جامعه اسلامی از ضروریات است.

وی پرداخت زکات را دارای آثار بسیار مطلوب در زندگی زکات دهنده برشمرد و افزود: پرداخت زکات موجب فزونی نعمت‌های الهی شده و باعث می‌شود قلب زکات دهندگان همواره مهربان باشد.

کلیدواژه ها :امام خمینی
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking