۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۳

خراسان شمالی| بیش از 4000 نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا در ایستگاه‌های غربالگری هلال احمر شناسایی شدند

خراسان شمالی| بیش از 4000 نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا در ایستگاه‌های غربالگری هلال احمر شناسایی شدند
رئیس داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: بیش از 4000 نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا در ایستگاه‌های غربالگری هلال احمر در محورهای مواصلاتی کشور شناسایی شدند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمد نصیری امروز در بازدید از مراکز غربالگری مبادی ورودی شهرستان‌های خراسان‌شمالی در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: تا روز گذشته بیش از 8 میلیون مسافر توسط جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در کشور مورد غربالگری قرار گرفتند.

24 ایستگاه هلال احمر در استان مرکزی مسافران را غربالگری می‌کنند / شناسایی 892 مسافر مشکوک به کروناسرپرست جمعیت هلال احمر کشور: تدابیر ستاد ملی کرونا برای کنترل ویروس تشدید می‌شود / ‌ممانعت از ادامه مسافرت‌های نوروزیبررسی مناطق سیل‌زده استان بوشهر با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر+تصاویر‌

وی با بیان اینکه 4 هزار و 200 نفر از این افراد دارای علائم کرونا بودند افزود: پس از انجام تست‌های ویروس کرونا و غربالگری توسط نیروهای جمعیت هلال احمر کشور 4200 نفر از افرادی که مورد غربالگری قرار گرفتند دارای تب و برخی از علائم کرونا ویروس بودند که به مراکز درمانی ارجاع شده تا جلوی شیوع این ویروس گرفته شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با اعلام اینکه کاهش ترددها سبب قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس خواهد شد تصریح کرد: بنا بر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس در کشور موج نخست بیماری با کمترین میزان شیوع گذرانده شد و امیدواریم در فروردین ماه موج دوم این ویروس به پایان برسد تا اردیبهشت ماه مطلوب‌تری داشته باشیم البته این مهم نیاز به همراهی و همکاری مردم دارد.

نصیری در ادامه با اعلام این خبر که 70 درصد سفرها در کشور کاهش پیدا کرده است گفت: علی‌رغم اینکه سفرها در طول این ایام به شدت کاهش پیدا کرده اما باز هم شاهد مسافرت برخی از افراد در کشور هستیم که این مهم می‌تواند سبب انتقال شیوع این بیماری از شهر به روستا شود تا با ویروس خطرناک تری روبرو باشیم چون در حال حاضر جنس شیوع این بیماری شهری است.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور از مشارکت 27 هزار داوطلب جمعیت هلال احمر در سه حوزه غربالگری، توزیع اقلام بهداشتی و تامین نیروهای تخصصی مراکز بهداشتی خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2200 نفر از پزشکان و پرستاران جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه در کنار کار رسمی نیروهای وزارت بهداشت در مراکز بهداشتی فعالیت دارند.

وی افزود: از هفته آینده توزیع رایگان ماسک و اقلام بهداشتی نظیر مواد ضدعفونی کننده دست بر پایه الکل توسط نیروهای جمعیت هلال احمر در خراسان شمالی بین حاشیه نشینان و نیازمندان آغاز می‌شود.

نصیری در پایان با اعلام اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها کشور دو ماه درگیر این بیماری خواهد بود اضافه کرد: به واسطه شیوع کرونا ویروس در کشور برخی از مشاغل همچون کارگران فصلی و کارکنان مرکز رفاهی و اقامتی دچار مشکلاتی شدند که این افراد از سبد حمایتی هلال احمر کشور به ویژه در ماه مبارک رمضان برخوردار خواهند شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking