۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۱

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی پایتخت خبر داد

انهدام باند سارقان سند نمره

انهدام باند سارقان سند نمره
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سرهنگ کارآگاه "شمس الدین میرزکی" گفت: در آذرماه سال گذشته گزارش‌های متعدد از سوی مردم دریافت شد. تحقیقات پلیسی حاکی از آن بود، تعدادی مجرم سابقه دار با تشکیل باند تبهکاری در زمینه سرقت و سند نمره کردن خودرو‌های سرقتی شروع به فعالیت‌های مجرمانه کرده اند.این مقام انتظامی توضیح داد: نظر به گستردگی چرخه این جرم از قبیل: شناسایی و خرید خودرو‌های تصادفی با مشخصات جعلی از طریق فضای مجازی و مراجعه به پارکینگ‌ها وتوقفگاه‌ها در شهرستان‌های سراسر کشور و غیربومی بودن تعدادی از اعضای این باند کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی با بهره گیری ازتمام ظرفیت‌های موجود و پایش اطلاعات بدست آمده موفق به شناسایی سرکرده این باند به نام جعفر ۴۱ ساله که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار خودرو بود، شدند.وی افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، گ
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سرهنگ کارآگاه "شمس الدین میرزکی" گفت: در آذرماه سال گذشته گزارش‌های متعدد از سوی مردم دریافت شد. تحقیقات پلیسی حاکی از آن بود، تعدادی مجرم سابقه دار با تشکیل باند تبهکاری در زمینه سرقت و سند نمره کردن خودرو‌های سرقتی شروع به فعالیت‌های مجرمانه کرده اند.

این مقام انتظامی توضیح داد: نظر به گستردگی چرخه این جرم از قبیل: شناسایی و خرید خودرو‌های تصادفی با مشخصات جعلی از طریق فضای مجازی و مراجعه به پارکینگ‌ها وتوقفگاه‌ها در شهرستان‌های سراسر کشور و غیربومی بودن تعدادی از اعضای این باند کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی با بهره گیری ازتمام ظرفیت‌های موجود و پایش اطلاعات بدست آمده موفق به شناسایی سرکرده این باند به نام جعفر ۴۱ ساله که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار خودرو بود، شدند.

وی افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، گارآگاهان موفق شدند سایر همدستان جعفر به نام‌ها وحید، کریم و جلال را هم شناسایی کنند و معلوم شد اعضای این باند در ابتدا خودرو‌های تصادفی و سوخته را در نقاط مختلف کشور خریداری کرده و سپس با سرقت خودروی مشابه از اسناد و مدارک خودرو‌های خریداری شده سوء استفاده می‌کنند و با جابجایی و تغییر اصالت و ارکان اساسی خودرو از قبیل: تغییر شاسی و موتورو پلاک و این به عنوان خودر‌های سالم می‌فروشند.

سرهنگ میرزکی عنوان کرد: با شناسایی مخفیگاه متهمان در شهر‌های جنوبی کشور با هماهنگی قضائی دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت و پس از اخذ نیابت قضایی تیمی از کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی به مخفیگاه متهمان در جنوب کشور اعزام و پس از مراقبت‌های ویژه پلیسی موفق شدند در بیست و هفتم اسفند ماه هر ۴ متهم اعضای باند سند نمره کار را دستگیر کنند.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه آنان تعداد زیادی اسناد و مدارک مربوط به خرید و فروش خودرو‌های تصادفی، آلات و ادوات سرقت از قبیل: انواع شاه کلید، کامپیوتر خام، تعداد زیادی پلاک، پلاکت مشخصات و تکه شاسی بریده شده مربوط به خودر‌های تصادفی کشف شد، گفت: علاوه بر اموال کشف شده ۲ دستگاه خودروی سند نمره کشف و متهمان اعتراف کردند که قصد فروش خودرو‌های کشف شده را داشتند.

این مقام پلیسی تصریح کرد: متهمان پس از انتقال به پلیسی آگاهی تهران به سرقت بیش از ۳۰ دستگاه از انواع خودرو‌ها و فروش خودرو‌های سرقتی اعتراف کردند.

وی گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۵ دستگاه خودروی در اختیار اعضای خانواده متهمان می‌باشد که متعاقب آن هر ۵ دستگاه خودروی با دستور قضائی توقیف و در بازدید تخصصی از خودرو‌ها مشخص گردید هر ۵ دستگاه خودرو سرقتی بوده و از نوع سند نمره می‌باشد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در پایان گفت: بت دستور قضایی هر ۴ متهم برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس آگاهی می‌باشد و کارشناسان ارزش ریالی خودرو‌های سرقتی را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
منبع : خبرگزاری دانشجو
website tracking