۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۷

کرونا ۵۳۶ تبعه هندی را در قم به قرنطینه برد

کرونا ۵۳۶ تبعه هندی را در قم به قرنطینه برد
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم از ساماندهی ۵۳۶ تبعه کشور هند که در ۲۸ نقطه از شهر قم پراکنده بودند خبر داد.

کرونا ۵۳۶ تبعه هندی را در قم به قرنطینه برد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،بیژن سلیمان پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: ۵۳۶ تبعه کشور هند در ۲۸ نقطه از شهر قم در مهمان‌پذیر‌های استان پراکنده بودند که آن‌ها را در ۴ نقطه شهر ساماندهی کردیم و توصیه شد که در محل اسکان و هتل‌ها مستقر شوند.

او افزود: از این افراد خواسته شد که از تردد‌های غیر ضرور در سطح شهر به‌صورت جدی خودداری کنند که باوجود برخی موانع با هماهنگی‌های بین بخشی این کار به نحو مطلوبی انجام شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ تبعه هندی در سطح شهر به‌صورت پراکنده وجود دارد که با هماهنگی‌ها انجام‌شده این افراد نیز در ۴ هتل و مرکز اقامتی مستقر می‌شوند، با استقرار این اتباع هندی در این مکان‌ها به شرایط مطلوبی خواهیم رسید.

سلیمان پور اضافه کرد: مشکل اصلی استان قم در رابطه با خارج کردن اتباع خارجی، وجود هزار و ۱۲۳ تبعه هندی بود که قبل از مشخص شدن نتیجه آزمایش کرونا وارد استان قم شده بودند.

او  ادامه داد: برای خارج کردن این افراد از استان قم و قبل از آغاز سال جدید، اقدامات لازم با نهاد دفتر امور خارجه در قم، مراجع ذی‌صلاح و نهاد‌های فرادستی انجام پذیرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده و در تاریخ ۲۰ اسفندماه سال گذشته ۹۸ تبعه، ۲۲ اسفندماه ۱۰۰ تبعه، ۲۴ اسفند ۹۸ تن، ۲۸ اسفندماه ۶۸ تن و امروز تیز ۲۶۰ تبعه هندی قم را به مقصد کشورشان ترک کرده و از این استان بازگردانده شده‌اند.

سلیمان پور اظهار کرد: این افراد در مکان‌های مشخص‌شده تحت نظارت بوده و همچون شهروندان قمی در قرنطینه خانگی قرارگرفته و غربال‌گری می‌شوند تا این وضعیت را مدیریت کنیم و تلاش بر این است که با هماهنگی با سفارت این کشور و وزارت امور خارجه، همه این افراد به کشورشان برگردند.

او تصریح کرد: اتباع خارجی در مناطق مختلف کشور وجود دارند و در استان قم نیز عده‌ای از این افراد از سال‌های گذشته تحصیل و سایر فعالیت‌ها در این استان مستقر هستند و بخش دیگر نیز در قالب زائر و مسافر وارد قم شده‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ادامه داد: از زمان مشخص شدن شیوع ویروس کرونا در قم، این موضوع نیز موردبررسی قرارگرفته و روند ساماندهی و خروج اتباعی که برای زیارت وارد قم شده بودند از کشور در قالب کاروان‌های زیارتی و ساحتی بر اساس پروتکل‌های مصوب انجام پذیرفت.

سلیمان پور افزود: بعد از مثبت شدن نتیجه آزمایش ویروس کرونا و در مرحله اول استان اقدام به خارج کردن اتباع کشور‌های دیگر از قم کرد.

کلیدواژه ها :هند استانداری 28
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking