۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۲

آخرین وضعیت آذربایجان شرقی در مقابله با کرونا ویروس

آخرین وضعیت آذربایجان شرقی در مقابله با کرونا ویروس
استاندار آذربایجان شرقی صبح امروز در کنفرانس تصویری با رییس جمهور به تبیین آخرین وضعیت استان و عملکرد نهادهای مسئول در مقابله با کرونا پرداخت و گفت: بخشنامه امروز وزارت کشور مبنی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تشدید ممنوعیت‌ها نیز به زودی در استان اجرا می‌شود.

محمدرضا پورمحمدی در گفتگوی زنده با رییس جمهور با اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا ویروس در استان گفت: متاسفانه تا به امروز نتیجه تست یک هزار و 94 نفر از هم استانی‌های ما، مثبت بوده و نزدیک به ۱۰۰ نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.
 
وی تعداد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را پنج هزار و 200 تخته برشمرد و عنوان کرد: تا به امروز، 650 تخت بیمارستانی برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا، اشتغال شده است.
 
وی از تجهیز کامل تخت‌های بیمارستانی مورد نیاز در بخش icu نیز خبر داد و افزود: خوشبختانه به برکت اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم در استان و تلاش شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هیچ مشکلی در ارتباط با امکانات و تجهیزات درمانی نداریم.
 
پورمحمدی دوره پیک اول مربوط به کرونا ویروس در استان را مربوط به بازه زمانی 29 اسفند تا سوم اسفندماه اعلام کرد و اضافه کرد: امیدواریم با اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و همراهی بیش از پیش مردم بتوانیم این بیماری را بدون داشتن دوره پیک‌های دیگر، شکست دهیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: تردد در جاده‌های استان نیز بیش از 63 درصد کاهش یافته و بخش اکثریت جامعه، همکاری خوبی با مدیریت استان و کادر بهداشت و درمانی دارند و بر این اساس، بخشنامه امروز وزارت کشور مبنی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به زودی در استان اجرا می شود که جزییات اجرای این طرح در استان را از طریق رسانه ها اعلام می کنیم.
 
وی به غربالگری و تب سنجی تمام سرنشینان خودروهای ورودی و خروجی به تبریز و سایر شهرستان‌های استان توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و افزود: در روزهای آتی نیز، نظارت بر محدودیت تردد در جاده‌های مواصلاتی استان و ممانعت از ورود خودروهای غیربومی به استان نیز تشدید می‌شود.
 
استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: بر اساس تصمیمات اخیر، امسال هیچ یک از پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان، در روز ۱۳ بدر، میزبان مردم عزیز استان نخواهند بود و امیدواریم در صورت رعایت توصیه‌های بهداشتی و درمانی توسط مردم در دو هفته آتی، بتوانیم زنجیره انتقال کرونا ویروس در استان را از بین ببریم.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور اسلامی ایران نیز در این ارتباط زنده از تلاش‌های مدیریت ارشد استان و کادر بهداشت و درمان قدردانی کرد و خواستار رعایت توصیه‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا توسط مردم استان شد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :تخت بیمارستان
منبع : ایسنا
website tracking