۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۶

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تمدید بسته‌های رایگان اینترنت نیازمند اعتبارات ستاد مقابله با کرونا است

هادیان: ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان خانگی از جمله اختیارات وزیر ارتباطات بود، اما تمدید آن نیازمند اعتبارات ستاد مقابله با کرونا است.

سید جمال هادیان رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات متوقف شدن ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت رایگان خانگی و روند آن بیان کرد: رایگان کردن ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت خانگی برای هموطنان در شرایط مقابله با ویروس کرونا، از جمله اختیارات آقای وزیر آذری جهرمی بود که با هماهنگی و موافقت  اپراتورها شکل گرفت و مردم توانستند تا امروز از آن استفاده کنند، اما ادامه روند اینترنت رایگان کشور و تمدید آن نیازمند اعتباراتی است که هنوز کمیته اقتصادی ستاد مقابله با ویروس کرونا به دلایل کارشناسی با آن موافقت نکرده است. 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: تمدید ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت رایگان خانگی، نیازمند اعتبارات است و چون هنوز این امکان در ستاد مقابله با ویروس کرونا فراهم نشده است، چراکه تمدید اینترنت رایگان نیاز به اعتبارات قابل توجهی دارد که فعلا از تمدید آن معذور هستیم.

همچنین هادیان درباره رفع فیلترینگ تلگرام و دیگر مبحث نشست مجازی محمدجواد آذری جهرمی با فعالان شبکه‎های اجتماعی یادآور شد: فیلترینگ تلگرام کمیته‌ای دارد که متشکل از چند نهاد مختلف است و تصمیم‌گیری برای رفع آن هرگز به دست شخص آقای وزیر نبوده و نیست.

بیشتر بخوانید: اینترنت رایگان خانگی از فردا متوقف می‌شود؛ رفع فیلتر تلگرام دست من نیست

گفتنی است؛ جلسه‌ای که امروز آذری جهرمی وزیر ارتباطات و امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات با دیگر فعالان فضای مجازی داشتند، به صورت مجازی و از طریق «اسکای روم» یک پلتفرم بومی صورت گرفته است. 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking