۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴

روز طبیعت پارک ها و مراکز تفریحی و گردشگری اسدآباد تعطیل است

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: ۱۳ فرورین، روز طبیعت کلیه پارک ها، مراکز تفریحی و روستاهای گردشکری شهرستان پذیرش افراد و خانواده ها را نخواهند داشت.

مجید درویشی در دومین جلسه ستاد مدیریت پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در پویش «در خانه می مانیم» در راستای پیشگیری و کنترل شیوع کرونا  بیش از ۷۰ درصد مردم مشارکت داشتند که لازم است با تداوم این مشارکت مردم در ۱۳ فرودین نیز در خانه بمانند.

وی با بیان اینکه برای تداوم پیشگیری و کنترل شیوع کرونا با تمهیدات لازم روستای گردشگری ملحمدره، تالاب پیرسلمان، سراب ها و مراکز تفریحی و گردشگری شهرستان تعطیل و مسدود خواهد بود، افزود: در ۱۰ روز گذشته شهرستان اسدآباد در شرایط نسبتا پایدار و ثبات قرار داشته که این امر نشان از اقدامات علمی، تخصصی و فنی دانشکده علوم پزشکی شهرستان دارد.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مبتلایان به کروناویروس شهرستان بهبود یافته اند، تصریح کرد:از ۹۴ نفر بیمار مشکوک، ۲۶ نفر کرونا مثبت بودند که از این تعداد سه نفر فوت کرده و ۲۲ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند و درحال حاضر تنها یک نفر کرونا مثبت در بیمارستان بستری است.

وی ضمن تقدیر و قدردانی از کلیه دستگاه ها و ادارات و نیز اصحاب رسانه در بحث کمک به مقابله با کرونا یادآور شد:تمام بازار به استثناء واحدهای صنفی ضروری،جایگاه های عرضه سوخت،نانوایی ها،سوپرمارکت و فروشگاه های زنجیره ای،میوه فروشی ها و داروخانه ها تعطیل هستند و واحدهای صنفی که از این امر سرپیچی کنند با همکاری نیروی انتظامی و مقامات قضایی پلمب و تعطیل می شوند.

درویشی همچنین با اشاره به ممنوع بودن کلیه مراسم های عروسی و عزاداری و تجمعات خاطرنشان کرد:بر اساس دومین جلسه ستاد پیشگیری کرونا استان تمام ادارات با یک سوم نیرو از طریق  مرخصی استحقاقی،استعلاجی ودور کاری به فعالیت خود تا ۱۵ فرودین ادامه می دهند.

وی در ادامه از اجرای طرح کشوری سفر ممنوع خبر داد و تصریح کرد:به زودی این طرح با تصویب دولت اجرایی شده و با اجرایی شدن آن برای مسافر ریلی،هوایی،مسافربری، اتوبوس و ماشین های شخصی اعمال محدودیت خواهد شد.

درویشی افزود:در راستای اجرای در فوق یک تیم در وزارت کشور و به تبع آن یک تیم در هر استان و یک تیم در فرمانداری شهرستان ها مستقر می شود.

وی با بیان اینکه ارزش اجرای طرح را باید به مردم اطلاع رسانی کرد، گفت:مشارکت مردم از نقش موثری در اجرای طرح و پیشگیری و کنترل شیوع کرونا خواهد داشت چرا که  زمانبر شدن این بیماری موجب فرسایشی شدن روحیه نیروهای کادر بهداشتی،درمانی و پزشکی بوده و به اقتصاد کشور و جهان آسیب وارد خواهد کرد و تنها در این راستا همکاری و مشارکت مردم را می طلبد که به پویش در خانه می مانیم بپیوندند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :تفریح
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking