۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد جمعه در خراسان شمالی اجرایی می‌شود

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد جمعه در خراسان شمالی اجرایی می‌شود
استاندار خراسان شمالی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای توقف شیوع کرونا خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کوروناویروس اظهار داشت: کمیته‌ای در راستای رسیدگی به وضعیت آن دسته از خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این شرایط از دست داده‌اند تشکیل شود تا تامین بخشی از نداشته‌های آن‌ها صورت بگیرد تا حداقل در شرایط فعلی دغدغه مالی نداشته باشند.

کسب و کارهای 10گانه آسیب دیده از کرونا تحت پوشش حمایت مالیاتیدرخواست پرستار بخش کرونایی لرستان از مردم /‌ خواهش می‌کنم در خانه بمانید+فیلم318 قشموند در طرح ملی خدمات بشر دوستانه مشارکت دارند

وی با ابلاغ طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور رعایت حال مردم و صیانت و حراست از سلامت شهروندان به فرمانداران افزود: فرمانداران بارعایت شرایط پیش‌رو، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را در شهرستان خود اجرایی کرده و به هیچ عنوان خارج از طرح اقدامی را انجام ندهند به گونه‌ای که نه شاهد افراط باشیم و نه تفریط.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید آگاهی و اطلاعات کاملی از این طرح داشته باشند خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح عدم ورود و سکونت مسافران در شهرها است بنابراین نباید تحت هیچ عنوانی مسافران به داخل شهر ورود پیدا نکرده مگر به ضرورت که آن هم باید با برنامه‌ریزی و تدابیر خاصی صورت گیرد لذا مسافران باید عبور از کمربندی شهرها را مد نظر قرار دهند.

شجاعی زمان شروع اجرای این طرح را ساعت صفر روز جمعه لغایت 15 فروردین عنوان کرد و بیان داشت: در اجرای این طرح قطعاً به مشکلاتی برخورد خواهیم کرد که باید فرمانداران پیشنهادات خود را در راستای اجرای هرچه بهتر و رفع نواقص به ستاد استانی ارائه داده تا به ستاد ملی بازگو کنیم ضمن اینکه باید کمیته‌ای در راستای ارزشیابی این طرح در استان تشکیل شود تا ارزشیابی نهایی را به ستاد ملی ارسال کنیم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر این که اطلاع رسانی در این خصوص باید بسیار وسیع و گسترده باشد ادامه داد: اجرای این طرح همراهی گسترده مردم را می‌طلبد و باید کمیته اطلاع رسانی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات، اطلاع‌رسانی وسیع و گستردهای را در این خصوص داشته باشند تا این طرح به شکل کامل و جامعه در استان اجرا شود.

وی در ادامه بار دیگر هدف از اجرای این طرح را به حداقل رساندن تماس‌های بین مردم و محدودیت در ترددهای بین شهری عنوان کرد و بیان داشت: آن دسته از پروژه‌های عمرانی دستگاه‌های دولتی که اجرای آن‌ها در شرایط فعلی ضرورتی ندارد تا پانزدهم فروردین تعطیل و پروژه‌هایی که منافع مردم را در بر دارد باید با رعایت مسائل و پروتکل بهداشتی انجام شود. اداره کار موظف است بر این امر نظارت داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران نسبت به اجرای مصوبه حضور یک سوم کارمندان در اداره گفت: در شرایط فعلی حضور حداکثری استخدام کارمند در ادارات یک پیشنهاد نیست بلکه دستور است و باید این امر اجرا شود ضمن اینکه مدیران و فرمانداران بحث دورکاری را مدنظر قرار داده به طوری که نباید مفاهیم دورکاری و مرخصی استحقاقی به یک نحو معنا شود تا کارمندان با خیالی آسوده در منزل خود وظایف محوله را انجام دهند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به تجمع کشاورزان در راستای دریافت سهمیه کود خطاب به مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی موظف در نحوه توزیع کود کشاورزی به کشاورزان محترم بازنگری داشته باشد چراکه علاوه بر محصول و زمین کشاورزی کشاورزان جان کشاورزان نیز در خطر است و باید برای این مهم ارزش قائل شد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان باید نگران جان کشاورزان نیز باشد اضافه کرد: علی‌رغم اینکه رسانه‌های خراسان شمالی مسئله تجمع کشاورزان را بازگو کردند اما بازهم تغییری در نحوه توزیع از سوی این شرکت ایجاد نشد لذا در شرایط فعلی باید سیستم مدیریتی به منظور توزیع کود کشاورزی بین کشاورزان تغییر پیدا کند.

منبع : تسنیم
website tracking