۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶

تسهیلات برداشتی بانک‌ها از حساب اصناف آذربایجان‌غربی به آنها بازمی‌گردد

تسهیلات برداشتی بانک‌ها از حساب اصناف آذربایجان‌غربی به آنها بازمی‌گردد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تمامی تسهیلات به ویژه تسهیلات قرض‌الحسنه که توسط بانک‌ها برداشت شده به سرعت به حساب بازاریان و اصناف استان بازمی‌گردد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، بهنام شهدی در جلسه ستاد اقتصادی مبارزه و پیشگیری کرونا اظهار کرد: یکی از دغدغه‌ها و مشکلاتی که هم اکنون اصناف و بازاریان استان با آن مواجه هستند برداشت اقساط از حسابشان، توسط بانک‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه بانک مرکزی قرار شده بود که از اسفند تا اردیبهشت یعنی سه ماه، هیچ گونه اقساط اصنافی که در 10 شغل فعالیت می‌کردند برداشت نشود و بنابراین در استان نیز مصوب شد که تمامی تسهیلات به ویژه تسهیلات قرض‌الحسنه که توسط بانک برداشت شده به سرعت به حساب بازاریان و اصناف بازگردد.

تسهیلات 18 گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادیمصوبه جدید ستاد اقتصادی دولت/ تسهیلات 750 هزار میلیاردی با نرخ 12 درصد به آسیب دیدگان از کرونارئیسی: سال گذشته چند اَبَر بدهکار بانکی محاکمه شدند/بانک‌ها تسهیلات را به تولیدکننده بدهند نه دلال و سوداگر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به دغدغه اصناف در زمینه چک‌های برگشتی افزود: از لحاظ حقوقی نمی‌توان به این موضوع ورود کرد اما خوشبختانه برای رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌های اصناف، هم اکنون ممکن است چک اصناف و بازاریان برگشت بخورد و مشتری از خدمات بانکی محروم شود اما هم اینک با قانون جدید، تا سه ماه می‌تواند از تمامی خدمات بانکی استفاده و جزو لیست سیاه بانک مرکزی محسوب نمی شود.

وی با اشاره به نحوه محاسبه مالیات اصناف در دوران کورنا گفت: هر گونه دخل و خرجی بستگی به درآمد دارد بنابراین اداره مالیات براساس دخل و خرج اصناف با آنها رفتار می‌کند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking