۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶

آخرین آمار افراد مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

آخرین آمار افراد مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در هفتمین روز از فروردین ماه 99 تازه ترین آمار افراد مبتلا به کرونا ویروس در این استان را اعلام کرد.
- اخبار استانها -

پرویز یزدانپناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: در 48 ساعت گذشته طبق آخرین یافته‌های آزمایشگاهی و آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ گونه مورد جدیدی از ابتلا به کرونا ویروس در این استان مشاهده نشده است.

وی تعداد بیماران کرونایی این استان را 96 نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون در این استان 5 مرگ به دلیل کووید 19 ثبت شده که میانگین سنی آنان بیش از 60 سال بوده است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه بیماران کرونایی تحت درمان قرار دارند، ابراز کرد: از این تعداد بیش از 40 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و برخی نیز در تست جدید نتیجه منفی اعلام شده است.

رادیو تسنیم یزد| وقتی پای هنر برای شاد کردن بیماران کرونایی به میان می‌آید + صوتگزارش|درخواست برای لغو فوری محاصره غزه/ نگرانی از به خطر افتادن جان 5 هزار اسیر در سایه کروناگروه‌های جهادی در استان کرمانشاه پای کار هستند / حضور 1800 نفر از نیروهای جهادی در مبارزه با کرونا ویروس + تصاویر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برخی از بیماران کرونایی در منزل قرنطینه بوده و برخی نیز در بیمارستان بستری هستند که در مجموع حال عمومی آنان رضایت بخش است.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: سه نقاهتگاه با امکانات تخصصی و رفاهی کامل که با ابلاغ بیش از 150 نیروی پرستار در این مراکز نقاهتی در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا در ایام نوروز متاسفانه سیر صعودی پیدا کرده است، خاطرنشان کرد:  ضروری است مردم از سفر، دید و بازدیدها و حضور در تجمعات عمومی و خصوصی اجتناب کرده تا این بیماری به مرحله نزولی خود برسد و بتوانیم از این فاز خطرناک عبور کنیم.

یزدانپناه بیان کرد: انتظار می‌رود مردم با مراجعه به سایت سلامت salamat.gov.ir  نسبت به خوداظهاری و غربالگری اقدام کنند و یا تماس‌های سامانه 4030 را پاسخ دهند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking