۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۳

مردم در زمینه کروناویروس به شایعه ها توجه نکنند

مردم در زمینه کروناویروس به شایعه ها توجه نکنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: در هنگام وقوع بحران بازار شایعه پراکنی داغ است، اما مردم نباید هر شایعه ای را به سرعت و بدون تحقیق قبول کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رییس دانشگاه در نشست بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس، مردم استان را یکی از عوامل تاثیرگذار و یاری رسان به مجموعه سلامت در مبارزه با کروناویروس عنوان و تاکید کرد: در هنگام وقوع بحران بازار شایعه پراکنی داغ است، اما مردم نباید هر شایعه ای را به سرعت و بدون تحقیق قبول کنند.

مهرزاد لطفی افزود: مردم در مواجهه با هر شایعه ای می توانند برای اطلاع از صحت و درستی آن به سایت دانشگاه علوم پزشکی و یا صفحه اخبار مربوط به بیماری کووید۱۹ استان به نشانی https://corona.sums.ac.ir/ مراجعه کنند.

او از مردم استان خواست با مراجعه به نشانی https://salamat.gov.ir برای پیشگیری، شناسایی و مراقبت در مقابل کروناویروس، نظام سلامت کشور را همراهی کنند و با ورود اطلاعات صحیح در این سامانه، به شکست ویروس کرونا کمک کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست که با حضور شهردار شیراز برگزار شد، گفت: مجموعه سلامت فارس با همکاری و همدلی تمامی دستگاه های اجرایی استان در حال مبارزه با کرونا است.

عبدالرسول همتی با ارایه گزارشی از آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کرونا، از تولید و توزیع یک میلیون و ۷۲۰ هزار ماسک در استان زیر نظر دانشگاه خبر داد.

او اضافه کرد: در راستای مقابله با بیماری کووید۱۹ توزیع ماسک بین پاکبانان شهرداری شیراز در دستور کار قرار گرفته است.

علی اکبری معاون درمان دانشگاه گزارشی هم در خصوص ثبت آمار و انجام آزمایش های مربوط به مبتلایان به کرونا در استان از آغاز ورود این ویروس به فارس تاکنون ارایه و در زمینه شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و بهبود یافتگان در مراکز درمانی سخن گفت.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking