۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸

تلاش برای پایداری شبکه ارتباطی در صورت بروز حوادث احتمالی

تلاش برای پایداری شبکه ارتباطی در صورت بروز حوادث احتمالی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: تمهیدات لازم برای پایداری شبکه ارتباطی در صورت بروز حوادث احتمالی همچون بارش های سیل آسا اتخاذ گردید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش های سال ۹۸ و ایجاد کمترین قطعی در شبکه های  تلفن ثابت و همراه گفت: تمهیدات لازم جهت پایداری شبکه های ارتباطی در بارش‌های سال جدید نیز اتخاذ شده است.

او با اشاره به موقعیت کوهستانی و صعب العبور استان اظهارداشت: چهارمحال و بختیاری با توجه به شرایط جغرافیایی خاص از خطراتی همچون رانش زمین و سیلاب‌های مخرب در امان نیست و این عوامل تاثیر زیادی در تخریب زیر ساخت‌های ارتباطی و کاهش پایداری شبکه ارتباطی استان خواهند داشت.

بلالی ادامه داد: به همین منظور اقدامات لازم جهت کاهش آسیب پذیری انجام شده و بر اساس برنامه ابلاغی به اپراتور‌ها مقرر شد با استقرار و آماده باش اکیپ‌های سیار در برخی از نقاط آسیب پذیر تلاش شود هرگونه مشکل در کوتاهترین زمان ممکن برطرف شود.

او همچنین اضافه کرد: برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی تعدادی دیزل ژنراتور تهیه شد و پیگیری های لازم جهت تامین دکل‌های BTS سیار صورت رفت.

بلالی ضمن اشاره به اهمیت هوشیاری و کنترل بموقع بحران تصریح کرد: تشکیل تیم‌های پشتیبانی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات منطقه و شرکت مخابرات منطقه برای پایداری شبکه ارتباطی انجام شده و تاکنون قطعی شبکه‌ای گزارش وجود نداشته و سعی می‌شود هرگونه بحرانی ناشی از بارندگی‌ها در کوتاهترین زمان رسیدگی و رفع شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking