۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳

سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

مهار ویروس کرونا با اعمال محدودیت جدید میسر می‌شود

مهار ویروس کرونا با اعمال محدودیت جدید میسر می‌شود
جهانپور گفت: امیدواریم با اعمال محدودیت جدید به سمت مهار و کنترل بیماری کووید ۱۹ پیش برویم.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: روند ابتلا و شیب بیماری، صعودی تدریجی است. روند مدیریت بیماری با همت و مشارکت مردم و اقدامات مداخله‌ای در بسیج ملی مقابله با کرونا و همراهی نیرو‌های مسلح و بسیج و سازمان‌های مردم نهاد و هلال احمر میسر شده است.

او ادامه داد: استمرار روند مدیریت بیماری با پرهیز از تردد و لغو سفر‌های غیرضروری میسر خواهد بود و به تدریج با طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد‌ها کمتر خواهد شد. پرهیز از حضور در تفرجگاه‌ها باید مدنظر قرار گیرد تا در هفته‌های آینده بتوانیم خبر خوش کنترل بیماری را اعلام کنیم.

جهانپور با بیان اینکه تاکنون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا شرکت کرده اند، گفت: اگرمردم تاکنون به طرح بسیج ملی مقابله با کرونا به نشانی SALAMT.GOV.IR نپیوستند یا در روز‌های گذشته ثبت نام کرده و اکنون علامت شبه آنفلوانزا دارند، خود و خانواده در سامانه غربالگری کرونا ثبت نام کنند چرا که ما را به شناسایی و مداخله زودهنگام نزدیک خواهند کرد. با این روش در مسیر مدیریت بیماری کرونا قرار خواهیم گرفت.

جهانپور تصریح کرد: مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسید.

او گفت: امیدواریم با اعمال محدودیت جدید به سمت مهار و کنترل بیماری پیش برویم.

جهانپور در واکنش به ادعای وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا درباره عدم پذیرش کمک‌های پزشکان بدون مرز گفت: ما انتظار راست گویی از دولت آمریکا نداریم. این گروه تنها با یک پزشک به ایران آمد. با وجود اینکه کمک خیرخواهانه آن‌ها قابل تقدیر است، اما نیاز سنجی درستی صورت نگرفته است.

او ادامه داد: ما در اصفهان به ۴۸ تختخواب نیاز نداریم و آماده هستیم امکانات در مناطق مرزی به اتباع خارجی داده شود. هیچ کس اخراج نشده است؛ حرف‌های پمپئو دروغ و کذب بوده و برای لاپوشانی اقدام آمریکا علیه مردم ایران و بشریت گفته شده است.

در حال تکمیل...

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking