۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۷

وقتی که رئیسی مشهد را محور تولیت تمامی اماکن مقدس شیعه کرد/ پیام نصرالله در حرم امام هشتم(ع)

وقتی که رئیسی مشهد را محور تولیت تمامی اماکن مقدس شیعه کرد/ پیام نصرالله در حرم امام هشتم(ع)
جشن بزرگ مقاومت با شعار «امام رضا(ع)؛ الگوی مقاومت اسلامی» با حضور نماینده دبیرکل حزب الله و اعتاب مقدس از جهان اسلام شب گذشته در حرم رضوی برگزار شد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، همزمان با شب میلاد حضرت رضا(ع) و روز مقاومت اسلامی (پایان جنگ 33 روزه لبنان با رژیم صهیونیستی)، جشن باشکوهی با عنوان «امام رضا (ع)؛ الگوی مقاومت اسلامی» پس از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار شد.

 

آتش بازی قبل از جشن در چهار طرف حرم رضوی از تاریکی آسمان کاسته و زیبایی دل انگیزی به آن بخشیده بود.

 

آتش-بازی

 

حضور تولیت های اعتاب مقدسه جهان اسلام، اهمیت این جشن را بیش از پیش کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید نزار حبل المتین؛ تولیت حرم حضرت علی (ع)

 

حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی؛ تولیت حرم امام حسین (ع)

 

حجت الاسلام سید احمد صافی؛ تولیت حرم حضرت عباس (ع)

 

تولیت حرم حضرت زینب (ع)

 

آیت الله سید محمد سعیدی؛ تولیت حرم حضرت معصومه (ع)

 

آیت الله محمد محمدی ری شهری، تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

 

آیت الله سید علی اصغر دستغیب؛ تولیت حرم شاهچراغ (ع)

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان؛ تولیت مسجد جمکران

 

تولیت های اعتاب مقدسه جهان اسلام

 

این جشن با قرائت کلام الله مجید آغاز شد و پس از آن «شیخ نعیم قاووق» نماینده دبیرکل حزب الله لبنان نیز پیام سید حسن نصرالله قرائت را کرد که با طنین «لبیک یا حسین» در صحن و سرای رضوی همراه بود.

 

گزیده ای از متن قرائت شده به شرح ذیل است:

من از لبنان، از سرزمین پیروزی و شهادت آمده ام تا میلاد امام علی ابن موسی الرضا(ع) را به شما تبریک و تهنیت بگویم؛ به نمایندگی از سوی مردان مقاومت، مردان خدایی که ایستادگی کردند و معجزات آفریدند و پیروز شدند. هم چنین به نمایندگی از سوی مجروحان و آسیب دیدگانمان و خانواده های شهدا و ملت نستوه و وفادارمان اینجا برای تبریک آمده ام.

 

آمده ام تا به شما تبریک و تهنیت بگویم. ضمنا دهمین سالگرد پیروزی الهی را که این پیروزی نیز از برکات امام رضا(ع) و محمد و آل محمد(ص) بوده است. چراکه پیروزی ما یکی از برکات انقلاب اسلامی بود که به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید، هم چنین از برکات رهبری حکیم و مدبر و شجاع ما حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای بوده است.

 

باید بگویم که 10 سال قبل اسرائیل تمام نیروی خود را بسیج کرد، جهان را با خود هم داستان کرد، آن ها روی مرگ ما و لگد کوب کردن و نابودی ما حساب کرده بودند. هزاران حمله و یورش، ده ها هزار بمب و موشک و گلوله، ده ها قتل عام، آتش و خون و ویرانی هیچ یک نتیجه ای نداد. ما نه گریختیم و نه درجا زدیم. فقط به خدا و ایمان بزرگ خود پناه بردیم. ایمان متصل به ائمه معصومین(ع) و بزرگان دینمان. در نتیجه به صورتی قهرمانانه و به شکلی کربلایی مبارزه کردیم و جنگیدیم؛ ایستادگی کردیم. به صورتی افسانه ای که جهان را به حیرت انداخت، ایستادیم. جنوب لبنان را به گورستانی برای مهاجمان تبدیل کردیم که در نتیجه افسانه ارتش شکست نا پذیر اسرائیل را در هم شکستیم.

 

بنابر این، پیروزی مقاومت و شرکاء آن در واقع پیروزی ایران بود که در طلیعه حامیان مقاومت حضور داشت. ایران علی رقم تمام مجازات ها و تهدیدها و تطمیع های بین المللی هرگز پشتیبانی خود را از مقاومت تغییر نداد و موضع خود را در حمایت از مقاومت دگرگون نساخت. ایران امروز پایگاه نیرومند وعمق استراتژیک مقاومت است و در برابر خطر اسرائیل و تکفیری ها عمق استراتژی مقاومت به شمار می رود. بنا بر این درود ما و مراتب وفاداری ما نسبت به ملت، دولت و جمهوری اسلامی ایران و رهبری ایران حضرت آیت الله العظمی خامنه ای می باشد.

 

در جنگ 33 روزه سعودی به صورت پنهانی و غیر علنی در کنار اسرائیل ایستاده بود. اما امروز سعودی به صورت آشکار و علنی در کنار اسرائیل ایستاده است. این امر اشتباه و گناه بزرگی است که قلب فلسطین را ضربه زده و جریحه دار کرده و چهره حرمین شریفین را منکوب ساخته است. سیاست های سعودی، سیاست های فاجعه آمیزی است که خدمت بزرگ و راهبردی به اسرائیل به شمار می رود.

 

اسرائیل که از مبارزه با مقاومت اسلامی و پیروز شدن در برابر آن نا توان و عاجز شده بود، اکنون روی داعش و همگنان داعش حساب می کند و از آن ها استفاده می کند. امروز روشن شده است که این تکفیریان و داعشیان ساخته اسرائیل و استکبار جهانی هستند و به نمایندگی از آن ها امروز با مسلمین می جنگند و برای تکمیل جنگ 33 روزه و از بین بردن آثار پیروزی مقاومت بر اسرائیل دست به دامن تکفیری ها زده است.

 

ولی ما بر همان پیمان و عهد سابق هستیم، هم چنان که دیروز با اسرائیل جنگیدیم و امروز هم با تکفیریان می جنگیم. نبرد یکی و اهداف یکی است. هم چنان که به شما وعده پیروزی بر اسرائیل دادیم و پیروز شدیم، وعده می دهیم بر تجاوز تکفیریان و داعشیان هم به پیروزی برسیم.

 

یک از نکاتی که در  تزیین حرم جلب توجه می کرد، نصب بنرهای رهبران و شهدای جهان اسلام بود.

رهبران-و-شهدای-جهان-اسلام

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی به سخنرانی پرداخت. گزیده ای از سخنرانی وی به شرح ذیل می باشد:

 

امام رضا(ع) مجاهدی خستگی ناپذیر در راه حق بودند در سیره مطهرشان تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کردند و با ایجاد تشکیلات منسجم اسلامی عباسیان را به زانو در آوردند.

 

یزیدیان تلاش کردن با شهادت امام حسین(ع) و اسارت اهل بیت ایشان نهضت حسینی را نابود کنند، اما نهضت عاشورا تازه پس از شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) آغاز شد و امروز نیز چنین است، استکبار با به شهادت رساندن شیخ نمر و به اسارت کشاندن شیخ زکزاکی و شیخ عیسی قاسم قادر به کنترل جریان حق نخواهد بود، این سنت الهی است که راه الهی و حق با کشتن و به اسارت کشاندن نابود نخواهد شد.

 

تنها راه مصون سازی جوانان در برابر توطئه‌ها و هجمه‌های استکبار، بالا بردن ظرفیت معنوی آن هاست و این ظرفیت جز با عبادت، بندگی پروردگار، تاسی به سیره اهل بیت(ع)، دشمن شناسی و ایستادگی بر حفظ ارزش‌ها ایجاد نمی‌شود.

 

بارگاه مطهر امام رضا علیه السلام بهترین مکان برای ظرفیت سازی است و انسان با ظرفیت در فراز و فرودهای زندگی خود را نمی‌بازد و میدان حق را خالی نخواهد کرد.

 

آن شجاعتی که باعث می‌شود امام راحل(ره) در برابر مستکبران عالم خروش برآورند و رهبری معظم انقلاب مقتدرانه در برابر مستکبران بایستند، کرامتی بوده که به سبب انوار احکام الهی و آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ایجاد شده است.

 

امروز ایران اسلامی پرچمدار کرامت انسانی در جهان است؛ دعوای ما با استکبار جهانی بر سر «کرامت انسانی» است.

 

اگر انسان بخواهد به مقام کرامت برسد، فقط باید در مسیر الهی حرکت کند. سیره نورانی رضوی ما را به تقوای الهی می‌خواند و امروز رهبری معظم این انقلاب پرچم کرامت انسان را به دست گرفته‌اند.

 

اعتاب مقدسه جایگاه‌های عبادت و بندگی و انسان سازی بوده و این آستان‌های مقدس به برکت وجود حضرات معصومین علیهم السلام دستگاه انسان سازی هستند.

 

در پایان گروه رهپویان ولایت به مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در وصف علی بن موسی الرضا(ع) پرداختند.

 

امسال برای اولین بار نیز پایگاه های فرهنگی با موضوعات مختلفی همچون مهدویت، تفسیر قرآن، کبوترانه و ... فعالیت می کردند.

 

پایگاه-های-فرهنگی

 

برای نخستین بار در تاریخ تشیع برای صیانت از حریم اهل بیت(ع) و صیانت از حریم زیارت و برای اعتلاء و توجه به زائران، بین اعتاب مقدسه در سرتاسر جهان تفاهم‌نامه‌ای امضاء می شود.

 

منبع: ثامن پرس

منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking