۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

استاندار اردبیل: در سال جهش تولید گردشگری محور توسعه است

استاندار اردبیل: در سال جهش تولید گردشگری محور توسعه است
استاندار اردبیل گفت: در سال جهش تولید گردشگری محور توسعه استان اردبیل است و با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری و صنایع دستی شاهد تحقق شعار جهش تولید خواهیم بود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه بررسی برنامه‌های حوزه گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: در سال‌های گذشته در مناطق مختلف استان اردبیل با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه پروژه‌های گردشگری خوبی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه استان اردبیل به قطب گردشگری کشور تبدیل می‌شود افزود: با حذف بروکراسی زائد اداری و جذب سرمایه گذار می‌توانیم شاهد اجرای پروژه‌های بزرگ گردشگری و صنایع دستی باشیم که استان اردبیل به قطب گردشگری کشور تبدیل می‌شود.

بهنامجو با تاکید بر تحقق شعار جهط تولید تصریح کرد: در سال جهش تولید گردشگری محور توسعه استان اردبیل است و با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری و صنایع دستی شاهد تحقق شعار جهش تولید خواهیم بود.

توسعه صادرات صنایع دستی اردبیل نیازمند استفاده از ظرفیت شرکت‌های صادرکننده صنایع دستی است

نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در ادامه بیان کرد: در حال حاضر 50 کارگاه تولیدی در عرصه صنایع دستی در سطح استان اردبیل مشغول تولید هستند که سبب اشتغالزایی 240 نفر نیز شده‌اند.

وی قالی بافی را از مهم‌ترین صنایع دستی استان اردبیل عنوان کرد و گفت: گلیم بافی، جاجیم بافی، قالی بافی، پالاز بافی، مسند بافی، چرم، ملیله، مرصع و معرق کاری سنگ، چاقو سازی، کاشی معرق، سفالگری، تراش شیشه و قلم زنی از دیگر صنایع دستی استان اردبیل هستند.

نماینده گناباد در مجلس: تامین امنیت سرمایه‌گذاری شرط مهم تحقق «جهش تولید» استمنتخب مردم شیروان در مجلس یازدهم: همه اقشار مردم در کنار حاکمیت باید برای تحقق "جهش تولید" کمک کنندبخشنامه جدید وزیر اقتصاد برای تدوین نقشه راه «جهش تولید»

فلاحی از اشتغالزایی در عرصه صنایع دستی در مناطق مختلف استان خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از 18 هزار هنرمند در عرصه صنایع دستی در مناطق مختلف استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: توسعه صادرات صنایع دستی استان اردبیل نیازمند استفاده از ظرفیت شرکت‌های صادرکننده مطرح کشوری در حوزه صنایع دستی است.

وی افزود: در سال گذشته به میزان 20 میلیارد صنایع دستی از استان اردبیل صادر شد که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق امسال شاهد افزایش این میزان صادرات باشیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking