۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

41 پروژه اقتصاد مقاومتی در گیلان اجرا می‌شود

41 پروژه اقتصاد مقاومتی در گیلان اجرا می‌شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: 63 پروژه به‌عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان در سال 99 مورد بررسی قرار گرفت که 41 پروژه آن تصویب شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدعلی محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در استانداری با اشاره ضمن تبریک سال نو و عرض خسته نباشید به تمام کادر بهداشت اظهار داشت: مقام معطم رهبری سال 99 را به‌نام جهش تولید نامگذاری کردند که معتقدیم عزم‌ها باید برای تحقق این شعار جزم شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان در سال گذشته با توجه به امکانات و شرایط مختلف موفقیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف به دست آمد خاطرنشان کرد: با وجود اینکه مشکلات همیشه وجود داشته اما موفقیت‌ها در سال 98 در شرایطی به دست آمد که ما با اوج تحریم‌های آمریکا اما با کمترین کمبود مواجه بوده‌ایم.

وی با اشاره به پیشرفت‌ فیزیکی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان در سال 98 اظهار داشت: در سال 98 حدود 18 پروژه به‌همراه 53 زیر پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی استان در نظر گرفته شد که میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها با توجه به آمارهای اعلام شده از سوی دستگاه‌های اجرایی استان به طور میانگین 62 درصد محاسبه شد.

قدردانی نماینده ولی‌فقیه در گیلان از مردم جهت رعایت قرنطینه خانگیصادرات استان گیلان از مرز 518 میلیون دلار گذشترشد 5 درصدی بنادر گیلان در حوزه صادرات؛ توانایی پهلودهی تمام کشتی‌ها در بنادر استان وجود دارد

محمدی بیان کرد: از مجموع پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان، پروژه‌های مربوط به حوزه پسماند، سدهای لاستیکی و آبخیزداری با کمترین پیشرفت فیزیکی در سال 98 همراه بودند و پروژه‌های ایجاد تاسیسات و فاضلاب شهری، آبیاری تحت فشار در رودبار و همچنین مرکز نوآوری گیلان نیز از جمله پروژه‌هایی بودند که 30 تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

وی گفت: پروژه‌های با 51 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی نیز شامل برخی پروژه‌های صنعتی، پروژه‌های مربوط به جهاد کشاورزی نظیر پروژه پرورش کرم ابریشم در گیلان و آبزی‌پروری و پرورش ماهی در قفس بوده و پروژه احداث کارخانه جوجه کشی، احداث گلخانه‌ها و انواع سردخانه محصول کیوی نیز از جمله پروژه‌هایی بود‌ه که در سال گذشته 81 تا 99 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با تاکید بر اینکه روند تکمیل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی مربوط به سال 98 امسال ادامه خواهد داشت تصریح کرد: 3 پروژه اقتصاد مقاومتی مربوط به سال 98 نیز 100 پیشرفت فیزیکی داشته که مربوط به سازمان جهاد کشاورزی استان است.

وی با بیان اینکه امسال 63 پروژه به عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان در سال 99 مورد بررسی قرار گرفت که پس از بررسی، 41 پروژه تصویب شد افزود: از طرفی سال گذشته، 9 دستگاه اجرایی استان درگیر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بودند که بر اساس ابلاغیه جدید امسال 6 دستگاه درگیر این موضوع هستند و در سال 99 زیر پروژه نداریم.

کلیدواژه ها :اقتصاد مقاومتی فیزیک
منبع : تسنیم
website tracking