۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

نماینده مردم رشت در مجلس‌: تقویت اقتصاد گیلان لازمه تحقق «جهش تولید» است

نماینده مردم رشت در مجلس‌: تقویت اقتصاد گیلان لازمه تحقق «جهش تولید» است
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گیلان و به دنبال آن برای تقویت اقتصاد استان نیازمند تحقق «جهش تولید» هستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، جبار کوچکی‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه تحقق شعار جهش تولید نیازمند کار ویژه در زمینه تولید و اقتصاد کشور است اظهار داشت: گیلان دارای ظرفیت‌های فراوان در حوزه منابع طبیعی و نیروی انسانی است که با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها می‌تواند سرآمد استان‌ها در حوزه اقتصاد باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ایام اخیر با وجود اینکه استان گیلان کانون شیوع ویروس کرونا در سطح کشور بوده اما جزو استان‌های موفق در زمینه مدیریت بحران کرونا در کشور بودیم که نشان‌دهنده پتانسیل‌های خوب و ظرفیت‌های متعدد این استان است.

کوچکی‌نژاد با اشاره به لزوم انجام اقدامات ویژه برای جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای خارجی، مبارزه با فساد در بخش‌های مختلف و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان به عنوان موتور متحرک اقتصاد گفت: برای ارتقاء ظرفیت‌ها به‌ویژه در بخش کشاورزی باید نگاه ویژه‌ای به تولید علم و پژوهش در این زمینه داشته باشیم.

صادرات استان گیلان از مرز 518 میلیون دلار گذشترشد 5 درصدی بنادر گیلان در حوزه صادرات؛ توانایی پهلودهی تمام کشتی‌ها در بنادر استان وجود داردتجهیزات بیمارستانی گیلان توان مواجهه با شروع موج دوم کرونا را ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در سال گذشته 100 میلیارد تومان اعتبارات استان گیلان از مرجع بودجه‌ ملی افزایش یافت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منابع استانی پاسخگوی نیاز برخی طرح‌ها در سال گذشته نبوده بنابراین به تعدادی از حوزه‌ها و طرح‌ها، ردیف بودجه ملی اختصاص یافت.

وی با تاکید بر اینکه سیستم بانکی زمانی موفق است که با بخش تولید پیوند داده شود تصریح کرد: در سال 99 باید بتوانیم با کاهش بروکراسی اداری، توسعه شهرک صنعتی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی و با ایجاد رقابت در حوزه تولید و همچنین حمایت از کالاهای ایرانی در راستای تحقق جهش تولید گام اساسی برداریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید اهتمام ویژه‌ای در حوزه تولید و اقتصاد داشته باشد ابراز داشت: وقتی‌که اقتصاد گردشگری در روستا توسعه پیدا کند و بسیاری از روستائیان می‌توانند در این زمینه تاثیرگذار باشند و باعث تقویت اقتصاد روستاها و افزایش درآمد روستائیان می‌شود.

کلیدواژه ها :رشت
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking