۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹

مصون‌سازی منطقه سیل‌زده شرق کرمان به ارتش سپرده شد

مصون‌سازی منطقه سیل‌زده شرق کرمان به ارتش سپرده شد
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوبشرق ارتش گفت: ترمیم سیل‌بندها، لایروبی و هر اقدامی که در منطقه سیل‌زده ریگان مورد نیاز است به ارتش سپرده شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، امیر مهدی معمارباشی ظهر امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که به ریاست فدائی استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: ارتش از ابتدای وقوع بحران در استان اعلام آمادگی کرده که در کنار سایر دستگاه‌ها به مردم آسیب‌دیده خدمت‌رسانی کند.    

وی با بیان اینکه بر اساس تقسیم‌بندی که انجام شده مصون‌سازی منطقه ریگان در برابر سیل به ارتش سپرده شده گفت: این منطقه نیازمند اعزام تجهیزات مهندسی است که ما آماده  ورود هستیم تا زیر نظر کارشناسان آب منطقه‌ای برای ترمیم سیل‌بندها، لایروبی مسیرها و هر کمک که نیاز باشد اقدام کنیم.

احداث و ترمیم سیل‌بند در مناطق سیل‌زده کرمان / خطر وقوع سیل مجدد وجود داردبازگشایی 166 راه اصلی، فرعی و روستایی کرمان؛ امدادرسانی هوایی به 10 نقطه سیل‌زدهباران و برف در راه کرمان؛ احتمال طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوبشرق ارتش با تاکید بر اینکه ما تنها مجری هستیم و نقطه عملیات و نحوه اجرای آن باید توسط کارشناسان آب منطقه‌ای تایید شود افزود: تعدادی از ماشین‌آلات ما به منطقه اعزام شده و برای جلوگیری از معطلی این دستگاه‌ها آب منطقه‌ای باید هر چه سریع‌تر نظر کارشناسی خود را اعلام کند.

امین باقری فرماندار ریگان نیز در ارتباط ویئو کنفرانسی با استاندار کرمان در این جلسه با بیان اینکه 80 روستای ما در سیلاب‌های اخیر آسیب دیده بودند اظهار داشت: خسارات زیادی به این روستاها وارد شده است.

وی با عنوان اینکه برق 65 روستای ریگان قطع شده بود گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده برق تمام این روستاها وصل شده و تنها یک روستا در منطقه عشایری ما هنوز با قطعی برق روبروست.

فرماندار ریگان با بیان اینکه 860 واحد در سیلاب‌های اخیر آسیب دیدند تصریح کرد: در منطقه ده‌رضا و مناطق عشایری این شهرستان همیشه در زمان بارندگی‌ها مشکل داریم.

وی با عنوان اینکه 2 هزار خانوار این منطقه نیاز امدادرسانی بودند که به هزار و 500 خانوار آن در روستای ده‌رضا هستند افزود: تا آخر وقت امروز بسته‌های 72 ساعت به دست همه سیل‌زدگان می‌رسد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking