۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵

اقدام خوب وزارت بهداشت با حذف داروی تامی‌فلو از پروتکل‌های درمانی

اقدام خوب وزارت بهداشت با حذف داروی تامی‌فلو از پروتکل‌های درمانی
یک متخصص عفونی گفت: حذف داروی تامی فلو از پروتکل‌های درمانی بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ یکی از اقدامت خوب وزارت بهداشت است.

اقدام خوب وزارت بهداشت  با حذف  داروی تامی فلو  از پروتکل های درمانی

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پاشاپور متخصص بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار کرد: یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت در خصوص درمان بیماران مبتلا به کووید  19 حذف داروی تامی فلو از پروتکل های درمانی به خصوص برای بیماران و مراجعه کنندگان سرپایی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.

او ادامه داد: بر اساس پروتکل های کشورهای سوئیس اتریش  به جز درمان علامتی درمان دیگری مورد نیاز بیماران و مراجعه کنندگان سرپایی به  بیمارستان ها نیست و در این خصوص  پزشکان مراکز درمانی یکسری پکیج شامل مولتی ویتامین، ویتامین دی و سی به بیماران سرپایی تجویز می کنند.

پاشاپور بیان کرد:  امیدوارم با حذف داروی تامی فلو   ویژه بیماران  سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ حجم مراجعه افراد برای تهیه دارو  به بیمارستان ها کاهش پیدا کند و من معتقدم که داروی تامیفپلو بیشتر برای بیماری مبتلا به عارضه  آنفولانزا موثر است و در درمان بیماران سرپایی هیچ ارزشی ندارد.

بیشتر بخوانید: بیشترین ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح استیل است

دیلمی  عضو دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:  خوشبختانه حجم مراجعه افراد به بیمارستان ها دانشگاه علوم پزشکی گلستان  کاهش پیدا کرده است و تعداد بیماران بدحال تنفسی در بخش های آی سی یو و سی  سی یونیز کم شده است و امیدوارم که بهبودی بیماران هر چه سریع تر حاصل شود.

کلیدواژه ها :سی بی سی
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking