۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

امام جمعه بیرجند: تأمین مسکن برای مردم در اولویت وزارت راه و شهرسازی باشد

امام جمعه بیرجند: تأمین مسکن برای مردم در اولویت وزارت راه و شهرسازی باشد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تأمین مسکن برای مردم در اولویت برنامه کاری وزارت راه و شهرسازی باشد و متأسفانه از نظر شهرسازی در شهرها، هر دولتی که بر سر کار آمده متناسب با سلیقه
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیران ارشد ادارات تابعه راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: بعد از انقلاب در بحث راه و شهرسازی در سطح کشور کار فوق العاده‌ای انجام شده است اگرچه از نظر کمیت شهرسازی تا حد مطلوب فاصله داریم و نسبت کمیت در خراسان جنوبی و بعضی از استان‌های دیگر خیلی متناسب نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از نظر شهرسازی در شهرها، هر دولتی که بر سر کار آمده متناسب با سلیقه خود عمل کرده و حال آنکه برای هر شهری که می‌خواهد تازه ساخته شود، می‌توان طبق یک طرح جامع کارشناسی شده آنچنان پیش رفت که نتیجه آن مطلوب و قابل قبول باشد.

عبادی ادامه داد: هر دولتی که بر سر کار آمده در برخی از محله‌های شهر بیرجند، خیابان‌ها و میلان‌ها را بزرگ و وسیع و در برخی محله‌ها، آنقدر تنگ ساخته که مردم را دچار مشکل کرده است و پیدا است که زمین فروش‌ها و زمین خوارها در آن نقش داشته و ضوابطی که باید رعایت می‌شد، رعایت نشده است.

آیین نامه تأمین مسکن کارگران منتظر تصویب دولتعضو کمیسیون عمران مجلس: برنامه وزارت راه برای تأمین مسکن کم‌درآمدها اشکالات جدی داردطرح تأمین مسکن کارگران نهایی شد

امام جمعه بیرجند مطرح کرد: از جهت گسترش شهری نیز اوضاع به همین منوال است اما اگر بخشی از زمین‌هایی که می خواست ساخته شود به برج اختصاص می‌دادند و در کوچه‌های تنگ و باریک برج ساخته نمی‌شد، هم برای زندگی مردم بهتر بود و هم به شکل و ظاهر بهتر شهر کمک می‌کرد پس آنچه اتفاق افتاده است نتیجه مطلوبی نیست و برابر یک نوع سلیقه بوده است.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات عکس‌های هوایی که از شهر بیرجند منتشر می‌شود نگران کننده است و متأسفانه اگر در ساخت و سازها ضوابطی نیز قائل می‌شوند بعد از مدتی با جریمه  کردن فرد متخلف به قائله خاتمه می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: از نظر کمیت کمبود داریم اما مشاهده می‌شود که وزارتخانه‌ای شش سال اشغال می‌شود و در پایان شش سال وزیر عنوان می‌کند که یکی از افتخارات ما این است که خشتی بر روی خشتی نگذاشته‌ایم و این درحالی است که هرجا بد و بیراه است نیز نثار فردی می‌کند که قبلا با 5 میلیون افراد را صاحبخانه کرده است.

عبادی گفت: در یک طرح جامع کارشناسی شهری، هر محله‌ای که ساخته می‌شود به فضای سبز، اماکن ورزشی، مسجد و برنامه‌های فرهنگی نیازمند است اما آنچه اتفاق می‌افتد چیز دیگری است و بعد از ساخت محله‌ها، مسئولین به دنبال باقی قضایا می‌روند. 

کلیدواژه ها :زمین مسکن شهرسازی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking