۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶

تهران| بیمارستان الغدیر پردیس برای بیماران کرونایی تجهیز می‌شود

تهران| بیمارستان الغدیر پردیس برای بیماران کرونایی تجهیز می‌شود
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس با اشاره به به شیوع ویروس کرونا، از راه‌اندازی بیمارستان‌های شفا، الغدیر و یک نقاهتگاه در شهرستان پردیس خبر داد.
- اخبار استانها -

سعید آسیایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پردیس، اظهار داشت: بیمارستان شفا قبلاً برای بیماران کرونایی آماده و تجهیز شده بود، اما با توجه به وسعت شیوع کرونا بیمارستان الغدیر در حال تجهیز و راه‌اندازی می‌باشد.

وی بیان کرد: با یکی از روش‌های غربالگری تمامی ساکنان که در سامانه شبکه بهداشت و درمان ثبت شده‌اند با تماس تلفنی غربالگری می‌شوند و کسانی که در سامانه ثبت نشده‌اند با همکاری بسیج شهرستان پردیس ،شناسایی و غربالگری می‌شوند.

آسیایی ادامه داد: در غربالگری تلفنی افراد مشکوک و یا دارای علائم اولیه ویروس کرونا شناسایی شده و آموزش‌های ‌لازم به خانواده‌ها داده می‌شود.

مسافران در ورودی و‌ خروجی 31 نقطه استان سمنان غربالگری می‌شوندپایگاه‌های تب‌سنجی و غربالگری در مبادی ورودی کردستان افزایش یافت‌معاون‌کل وزارت بهداشت: تمام اتباع ‌پاکستان و افغانستان در ایران غربالگری می‌شوند / ارائه گواهی سلامت به اتباع مجاز

وی همچنین تصریح کرد: در سطح شهرستان پردیس هیچ گونه آزمایشگاه رسمی تشخیص ویروس کرونا که زیر نظر وزارت بهداشت و درمان باشد وجود ندارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس ضمن اشاره به منع تعدادآمار کرونا گفت: اخیراً در سطح شهرستان بیماران مثبت به کرونا و فوتی داشتیم و آمار رسمی از طریق مدیریت بحران کرونا اعلام می‌شود.

آسیایی در پایان خاطرنشان کرد: برای ترخیص بیماران کرونایی و دوران نقاهت، در حال راه‌اندازی یک نقاهتگاه در سطح شهرستان هستیم.

کلیدواژه ها :پردیس
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking