۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶

نماینده گناباد در مجلس: تامین امنیت سرمایه‌گذاری شرط مهم تحقق «جهش تولید» است

نماینده گناباد در مجلس: تامین امنیت سرمایه‌گذاری شرط مهم تحقق «جهش تولید» است
نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شرایط اصلی تحقق شعار امسال این است که بتوانیم شرایط مناسبی برای امنیت سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، سال گذشته از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق اولید» نامیده شد و مقداری وضعیت تولید ما بهتر بود و امسال در ادامه روند چند سال گذشته که مقام معظم رهبری به بحث تولید اهمیت می دهند امسال را به نام "جهش تولید" نامگذاری کردند.

حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد در خصوص شعار سال اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در زمان باقی مانده باید یک بررسی بر قوانین مانع تولید داشته و برخی از آنها را اصلاح کند تا روند تولید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار نیز از اقداماتی است که می‌تواند در جهش تولید موثر باشد و باید چه دستگاه‌های دولتی و به صورت کلی هر سه قوه در بهبود فضای کسب و کار جدی‌تر وارد شوند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تامین امنیت سرمایه گذاری یکی دیگر از اصول جهش تولید است زیرا یک سرمایه گذار در صورت داشتن این امنیت وارد گود تولید می‌شود و این ما در مجلس و دولت هستیم که باید از تمامی ظرفیت‌ها برای حمایت از سرمایه‌گذار و تولیدکننده قدم برداریم.

بخشنامه جدید وزیر اقتصاد برای تدوین نقشه راه «جهش تولید»ابلاغ راهبردهای سیاستی جهش تولید از سوی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگیآغاز تدوین برنامه های عملیاتی مرکز ملی فرش ایران برای "جهش تولید"

بنایی عنوان کرد: جهش تولید اتفاق نمی‌افتد مگر با جهش کار و تلاش فردی و جمعی در سطح جامعه، کشور ما نیروی کار جوانی دارد که در صورت ایجاد شغل و زیرساخت‌های لازم این نیروی جوان خودش می‌تواند در جهش تولید قدم بزرگی بردارد.

وی تاکید کرد: فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی از وجود قوانین مبهم، دست و پا گیر بودن و گا‌ها متناقض و پرتراکم بودن حجم قوانین گله و شکایت می‌کنند که در سال جدید با همتی مضاعف و تعاملی جدی و به دور از هرگونه سیاست زدگی بین همه بخش‌های اقتصادی کشور و نهاد‌های قانون گذار کشور، برطرف سازی این چالش اساسی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جهش تولید نیازمند جهشی شگرف در بکارگیری استعداد‌ها و ایده‌های جوانان خلاق و پرانگیزه در تمامی بخش‌های اقتصادی و مدیریت کشور است. از این‌رو در سال جاری توجه ویژه به نظام استعدادیابی و شایسته سالاری برای جذب جوانان توانمند بایستی در دستور کار مسوولان وقت قرار گیرد.

بنایی اذعان کرد: صدور مجوز طرح‌های سرمایه گذاری با اولویت سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد کشور برای تحقق شعار سال با همراهی و همکاری کلیه دستگاه‌ها و ادارات مسوول امری است مهم که بایستی مدنظر قرار گیرد.وقتی تولید باکیفیت و رقابت‌پذیر با بازارهای جهانی عرضه کنیم صادرات کشور هم توسعه می‌یابد و به موازات افزایش صادرات جهش تولید اتفاق می‌افتد.

وی همچنین با اشاره به اینکه عدم توازن امکانات و قابلیت‌ها در نقاط مختلف کشور از موانع تولید است که به اجرای سیاست‌های «آمایش سرزمین» نیاز دارد، خاطرنشان کرد: عدم تعمیم فرآیندهای دانش بنیان در کانون‌های تولید و بیگانه بودن مراکز دانشگاهی ما از نیازهای تولیدی در بخش‌های مختلف صنعت و کشاورزی و خدمات یکی دیگر از موانع تولید است.

نماینده مردم گناباد و بجستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر از لحاظ تولید دارای شرایط رقابتی نیستیم. نوسانات نرخ ارز قیمت تمام شده تولید را افزایش داد باید در جهت تولید، فکری به حال قیمت تمام شده کرد. بانک‌ها و دستگاه‌های اقتصادی و حوزه‌های صنعتی و بخش های تولیدی مثل کشاورزی، راه و شهرسازی، وزارت اقتصاد، وزارت صنعت، وزارت نفت و وزارتخانه های زیربنایی باید دست به کار شوند.

بنایی تاکید کرد: جهش تولید یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری طی چند سال گذشته، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند. ایشان هر ساله بر مبنای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی، سال ها را نامگذاری کردند و زیرساخت‌های تولید به نوعی فراهم شد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس مجلس به کمیسیون تولید ملی و منابع داخلی دستور داده است تا راهکارهای جهش تولید را بررسی کند که تعدادی از نمایندگان این کار را انجام می‌دهند.

بنایی خاطرنشان کرد:  در مجلس دهم راجع به قانون کسب و کار خوب کار شد اما همچنان ضعف قانون داریم کار باید در مجلس آینده برطرف شود.

وی با اشاره به برخی موانع تولید بیان داشت: بوروکراسی اداری یکی دیگر از موانع تولید است به صورتی که یک سرمایه‌گذار برای گرفتن مجوزها باید ماه ها تلاش کند ودر برخی موارد مدت این مجوزها می گذرد که باید مجدد شروع کند پس باید شرایط را برای سرمایه گذارها مهیا کنیم.

گفت‌وگو از یاسر سالاری گناباد

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking