۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶

اولتیماتوم استاندار برای مسافران نوروزی؛ هر چه سریعتر لرستان را ترک کنید

اولتیماتوم استاندار برای مسافران نوروزی؛ هر چه سریعتر لرستان را ترک کنید
استاندار لرستان با اشاره به کنترل ورودی‌های استان و برگرداندن مسافران، گفت: خودروهای غیر بومی توقیف و جریمه می‌شوند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، در پی شیوع ویروس کرونا در لرستان بر اساس آخرین آمار اعلام شده تاکنون 566 نفر مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان این بیماری در استان به 37 نفر رسیده است.با توجه به اینکه هنوز درمانی برای این بیماری وجود ندارد، رعایت بهداشت فردی و قرنطینه خانگی تنها راه مقابله با ویروس کروناست.

از آنجایی که در فرهنگ ایرانی، دید و بازدید ها و مسافرت در ایام نوروز به اوج خود می‌رسد مصادف شدن این روزها با شیوع ویروس کرونا مردم را ناراحت کرده و با یاد خاطرات سال‌های گذشته که در چنین روزهایی کمتر کسی در خانه می‌ماند، پذیرش موضوع قرنطینه برای آنها سخت‌تر شده است اما چه کنیم که در شرایط فعلی چاره‌ای نداریم و باید حفظ جان خود و دیگران را مهمترین اولویت زندگی خود بدانیم.

مسلما هرگونه رفت و آمد غیر ضروری و اهمال در قضیه پیشگیری از کرونا به قیمت به خطر افتادن جان هم میهنان تمام می‌شود و از این رو باید به شدت مراعات کرد. با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان و بی توجهی برخی از مردم به هشدارهای وزارت بهداشت در موضوع سفرهای نوروزی، مردم لرستان از استاندار خواستند تا جدیت بیشتری در کنترل ورودی‌های استان داشته باشد.

استاندار لرستان نیز  در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس استانداران با وزیر کشور از توقیف و جریمه خودروهای پلاک غیربومی در استان خبر داد و اظهار داشت: از آنجایی که در لرستان هیچ تسهیلاتی برای پذیرایی و اقامت مسافران وجود ندارد، تاکید می کنیم که هموطنان در این روزها لرستان را به عنوان مقصد خود انتخاب نکنند.

سیزده به در را در خانه بمانید

 وی با اشاره به کنترل ورودی‌های استان و برگرداندن مسافران، افزود: هیچ مسافری خود را به زحمت نیاندازد چون اجازه ورود به استان داده نخواهد شد.

 استاندار لرستان عنوان کرد: به کسانی که به عنوان مهمان وارد لرستان شده‌اند، توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر استان را ترک کنند چرا‌که امکان دارد خودروی آنان توقیف و یا جرایمی برای آنان درنظر گرفته شود.

 وی با اشاره به لزوم توجه به مسائل و هشدارهای بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: رفتن مردم به طبیعت، رعایت نکردن فاصله مجاز،  ایجاد تجمع و رفت و آمدهای غیر ضروری بسیار خطرناک است.

تعطیلی تفرجگاه‌های لرستان

خادمی خاطرنشان کرد: تمهیداتی درنظر گرفته‌ایم که علاوه بر مسیرهای ورودی، مراکز طبیعی و تفرجگاه‌هایی که محل تجمع بوده نیز تعطیل ‌شود.

 وی بیان کرد: مردم لرستان که تاکنون در بحث مقابله با کرونا از حضور در مراسم‌ها و آیین‌های مهم مانند پنجشنبه آخر سال همکاری لازم را با ما داشته‌اند انتظار داریم که در بحث سیزده بدر نیز همکاری کنند.

استاندار لرستان گفت: امیدوارم مردم برای آیین سیزده بدر و این چند روز تعطیلی، برنامه‌ای برای اقامت در تفرجگاه‌ها و حضور در طبیعت برای خود تنظیم نکنند، چراکه این مراکز کنترل و مسدود خواهد شد.

 وی با ابراز امیدواری از همکاری خوب مردم استان، افزود: با رعایت کردن مردم و توجه به توصیه‌ها در این دو هفته، همه چیز به حالت عادی بر می‌گردد.

گزارش ویدئویی تسنیم| اقدام جهادی سپاه لرستان در ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک / همت بانوان بسیجی برای شکست کرونا‌جدیدترین اخبار کرونا لرستان| انسداد مسیرهای فرعی سلسله / برگزاری رزمایش ضدعفونی در پلدختر+تصاویرافزایش آمار مبتلایان به کرونا در لرستان / 25 نفر دیگر مبتلا شدند

کلیدواژه ها :نوروزی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking