۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶

ورود سامانه بارشی از بعدازظهر شنبه / احتمال ریزش تگرگ در استان قزوین

ورود سامانه بارشی از بعدازظهر شنبه / احتمال ریزش تگرگ در استان قزوین
کارشناس هواشناسی گفت: از بعدازظهر روز شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد استان می‌شود که بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد‌های لحظه‌ای شدید را به همراه دارد.

مریم بهروزی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، گفت: از بعدازظهر روز شنبه تا روز دوشنبه استان تحت تاثیر سامانه بارشی جدیدی قرار می‌گیرد که در برخی ساعات بارش باران را به همراه خواهد داشت.
بهروزی افزود: با توجه به فصل بهار بارش‌ها ماهیت رگباری دارند که علاوه بر بارش باران گا‌ها رعد و برق و وزش باد‌های لحظه‌ای شدید را خواهیم داشت.

او پیش بینی کرد: در این مدت در مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ و در مناطق کوهستانی و سردسیر احتمال اصابت صاعقه استان وجود دارد.

کارشناس هواشناسی گفت:در این مدت باتوجه به بارش باران احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و لغزندگی جاده‌ها دور ار انتظار نیست.

به گفته‌ی بهروزی، در این مدت دمای هوای استان تغییر چندانی نخواهد داشت.

کارشناس هواشناسی افزود: برای امروز و فردا با توجه به گذر متناوب امواج کم دامنه آسمان استان قزوین نیمه ابری تا ابری و در پاره‌ای از مناطق بارش پراکنده را خواهیم داشت.

او در ادامه گفت: بامداد امروز مردم شهرآوج دمای صفر درجه را تجربه کردند و ظهر دیروز در گرمترین ساعات بیشترین دما با ۱۸ درجه بالای صفر در قزوین گزارش شده است.

به گفته کارشناس هواشناسی، در این مدت کمینه دمای هوای شهر قزوین ۳ درجه ثبت شده است.

کلیدواژه ها :روز قزوین
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking