۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲

رفع تصرف ۹۴۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی

رفع تصرف ۹۴۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان از رفع تصرف ۹۴۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان با حکم قضایی در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،  سعدی نقشبندی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان بابیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۲۸۷ فقره پرونده برای متصرفان تشکیل و ۹۴۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان با حکم قضایی رفع تصرف شد. اظهار داشت: این میزان رفع تصرف بر اساس اجراییه صادره واحدهای اجرای احکام دادگستری شهرستان‌ها انجام شد.

او افزود: در این مدت جرایم و تخلفات ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع در خصوص قطع  درختان ۱۳۱ فقره پرونده و به میزان ۱۳ هزار و ۶۸۶ اصله درخت و نهال و همچنین در اجرای ماده ۴۳ قانون مذکور ۳۸ فقره پرونده برای بوته کنی تشکیل شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان ادامه داد: برای اجرای ماده ۴۸ قانون مربوط به قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی ۲۵ فقره پرونده به میزان ۹۳ هزار و ۷۳۴ کیلوگرم تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.

نقشبندی یادآور شد: با هدف برخورد با تخریب و تصرف در اراضی منابع طبیعی تاکنون یک هزار و ۲۱۵ فقره پرونده و برای مساحت یک هزار و ۲۱۵ هکتار تشکیل شده که در اجرای مفاد ماده ۵۵ و تخریب و تصرف عدوانی بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در شرایط مطلوب صیانت و حفاظت از هر ۱۰ هزار هکتار جنگل و هر ۵۰ هزار هکتار مرتع به تفکیک یک نفر نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز است و انتظار می‌رود خود مردم و فعالان منابع طبیعی نیز به عنوان حافظان انفال الهی در این خصوص همکاری و مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی داشته باشند تا بتوان این ثروت‌های خدادادی را به خوبی حفاظت کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking