۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰

سپاه آذربایجان شرقی در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس / توزیع 25 هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم

سپاه آذربایجان شرقی در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس / توزیع 25 هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم
سپاه آذربایجان شرقی با بسیج نیروهای خود در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس قرار گرفته است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، نقش نیروهای بسیجی، جان برکف و همیشه در صحنه ایران اسلامی در تمامی ادوار پس از انقلاب اسلامی ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست.

حضور در تمامی بحران‌ها و اتفاقات خوشایند در کشور همواره با مدد و نیروی بسیجی و سپاهی تقویت شده و مشکلات را از سر پای در آورده است. اینک نیز در شیوع ویروس کرونا، سپاه استان آذربایجان شرقی آماده رویارویی برای شکست با ویروس منحوس کرونا است.

برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیکی مدافعان سلامت در آذربایجان شرقی

سردار عابدین خرّم در جلسه یگان‌های مختلف مستقر سپاه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت‌های سپاه و بسیج در مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: با اینکه ویروس کرونا تجربه جدیدی بود و یگان‌های جنگ‌نوین ما تاکنون در این سطح بکار گرفته نشده بودند اما عرصه فعالیت، عرصه بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه از نگاه سپاه، این یک رزمایش عمومی است افزود: بر این اساس عملیات دفاع بیولوژیکی مدافعان سلامت در سراسر کشور در قالب ده قرارگاه آغاز شده و در استان آذربایجان‌شرقی نیز این عملیات با حضور تمام یگان‌های مستقر در سپاه عاشورا و قرارگاه منطقه‌ای عاشورا انجام خواهد شد.

جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای عاشورا با تاکید بر اینکه تمام امکانات سپاه برای این امر بکار گرفته خواهد شد، گفت: مناطق مختلف تبریز توسط 100 دستگاه خودرو ضدعفونی در یک حرکت جهادی تحت پوشش قرار گرفته و ضدعفونی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: رزمایش مذکور در برخی شهرهای استان نیز که آلودگی بیشتری دارند، برگزار خواهد شد. ضمن اینکه در کنار ضد عفونی معابر، بسته‌های بهداشتی نیز در مناطق محروم توزیع خواهد شد.

مشارکت 3 هزار بسیجی در طرح غربالگری تبریز

 عبدالله شادی فرمانده سپاه غدیر تبریز اظهار داشت: تماس‌های شبانه‌روزی با منازل آغاز شده و فرم‌های مربوطه توسط بسیجیان درحال تکمیل شدن است.

وی افزود: در بحث غربالگری سلامت، سه هزار بسیجی فعالیت دارند و دو هزار بسیجی نیز به عنوان ذخیره منتظر خدمات رسانی هستند.

فرمانده سپاه غدیر در ادامه خاطر نشان کرد: ضدعفونی کردن تخصصی خانه‌های مبتلایان به کرونا و مسیر تردد آن‌ها از دیگر برنامه‌های غربالگری سلامت است که در حال اجرا می‌باشد.

شادی ادامه داد: بسیجیان در این طرح با تماس‌های خود کمک می‌کنند تا بیماران در خانه‌ها بستری و قرنطینه شده و در صورت نیاز با مشایعت به بیمارستان جهت مداوا و درمان منتقل شوند.

وی با اشاره به همکاری شایسته مراکز بهداشت تبریز افزود: تا شکست ویروس منحوس در کنار اداره بهداشت با تمام توان حاضر و فعال خواهیم بود.

توزیع 25 هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم

حسن صفدری فرمانده سپاه امامت تبریز اظهار داشت: سپاه امامت با تشکیل گروه جهادی، توزیع مواد ضدعفونی کننده و مشاوره چهره به چهره خانوارهای مناطق هدف را غربال گری کرده است.

وی از راه‌اندازی دو واحد تولید ماسک و کارگاه‌های خانگی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 10هزار ماسک در واحدها و کارگاه‌های خانگی تولید و پس از استریل در اختیار مردم قرار گرفته است.

فرمانده سپاه امامت تبریز در ادامه خاطر نشا کرد: با همکاری علوم پزشکی تبریز 25هزار بسته مواد ضد عفونی کننده تهیه و در مناطق هدف توزیع و دراختیار عموم مردم بخصوص نیازمندان قرار گرفت.

صفدری به اهمیت رسانه و فضای مجازی در کنترل ویروس کرونا هم اشاره و بیان کرد: بهترین راه آموزش مسائل بهداشتی، رسانه‌ها و فضای مجازی است و با همکاری بیش از 50مدیر کانال و گروه‌های منطقه به آموزش نحوه انتقال ویروس کرونا و کنترل و مهار آن تلاش می‌کنیم.

وی همچنین از مجاهدت‌های بی وقفه و خستگی‌ناپذیر بسیجیان در صیانت از جان مردم در برابر ویروس منحوس کرونا، قدردانی کرد.

توزیع بیش از 37000 بسته اقلام بهداشتی در میانه

حسین محمدی فرمانده سپاه میانه  با ارائه آماری از مسافران نوروزی مبتلا به بیماری کرونا، اظهار داشت: با آزمایشات به عمل آمده مشاهده شد که متاسفانه برخی از مسافران تهرانی ما مبتلا بوده و این بیماری را به همشهریان ما انتقال داده‌اند.

وی غربالگری تلفنی سلامت را یکی از فعالیت‌های بی شمار بسیج بر شمرد و گفت: 100 درصد طرح غربالگری تلفنی توسط  بسیج به پایان رسیده و تحویل شبکه بهداشت شده است و اکنون بیش از 85 درصد این فرم‌های تکمیل شده، وارد سامانه شده و افراد مشکوک و مبتلا شناسایی شده‌اند.

  محمدی ادامه داد: گروه‌های جهادی ما در پنج محور مختلف سازماندهی شده و هم در شهرها و هم در روستاهای شهرستان در حال فعالیت هستند.

امام جمعه ایلام: طلاب داوطلب غسل فوتی‌های کرونایی را انجام می‌دهندپیام پیرمرد 101 ساله بانه‌ای پس از شکست کرونا / از مردم خواهش می‌کنم در خانه بمانند‌حریرچی از مرکز غربالگری سرپائی زاهدان بازدید کرد

فرمانده سپاه میانه  با بیان اینکه جلسات قرارگاه زیستی بصورت مستمر و بدون تعطیلی برگزار شده و اقدامات در حال پیگیری است، اعلام کرد: نقاط حساس و اصلی شهر و روستاها را روزانه و بصورت گسترده توسط نیروهای بسیج، گندزدایی و ضدعفونی می‌کنیم، در 4 نقطه شهر کنترل معابر داریم، بیش از 37000 بسته اقلام بهداشتی و ضدعفونی توزیع کرده‌ایم و بیش از 7000 نفر را در راستای پیشگیری از ابتلا، به صورت چهره به چهره آموزش داده‌ایم.

  محمدی افزود: در حال حاضر 1500 نفر از بسیجیان در قالب 230 گروه جهادی به فعالیت می‌پردازند و بسیج خواهران نیز با راه اندازی کارگاه‌های خانگی، روزانه 5000 عدد ماسک تولید می‌کنند که در نظر داریم این تولید به بیش از 10000 عدد در روز افزایش یابد و در بحث تولید مواد ضدعفونی، اگر مشکل تهیه الکل لازم مرتفع گردد، آمادگی داریم علاوه بر مایحتاج شهرستان، مایحتاج شهرهای همجوار را هم تولید و تأمین کنیم.

94درصد مردم اسکو به همت بسیجیان غربال گری شدند

سرهنگ پاسدار محمد رضایی اظهار داشت: بسیجیان با روحیه بسیار بالا در حال خدمت و ضدعفونی اماکن عمومی این شهرستان هستند و به طور متوالی در جهت گند زدایی و آموزش چهره به چهره مردم، برای رعات مسائل بهداشتی اقدامات موثری را برداشته‌اند.

وی افزود:همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودن «هر اقدامی که جهت مقابله با این بیماری انجام می‌شود، حسنه به حساب می‌آید و هر اقدامی که آگاهانه موجب گسترش این ویروس گردد، جزو سیئات است».

رضایی یادآور شد: یکی از مهمترین اقدامات در بحث کنترل و مقابله با شیوع بیماری کرونا، شرکت تمامی افراد جامعه در طرح غربالگری می‌باشد که با مدد الهی و با تلاش شبانه روزی بسیجیان بیش از 94 درصد مردم اسکو غربال گری شدند.

فرمانده سپاه اسکو از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و نکات بهداشتی توصیه شده را رعایت کنند تا هرچه سریع‌تر از این وضعیت عبور کنیم.

تولید روزانه 3 هزار ماسک در آذرشهر

سیدرضا پورزینال فرمانده سپاه آذرشهر اظهار داشت:  تاکنون غربالگری بیش از 90 درصد مردم صورت گرفته و به تعداد 540 نفر به مراکز بهداشتی معرفی و 30 نفر جواب آزمایش مثبت بوده و از این تعداد شش نفر فوتی بالای 70 سال با داشتن بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت و یا بیماری‌های قلبی داشته‌ایم و خو شبختانه 17 نفر ترخیص شده و تنها هفت نفر تحت نظر و درمان هستند.

وی به تلاشگران بسیجی که به صورت جهادی در عرصه تولید ماسک فعالیت می‌کنند اشاره کرد و گفت: روزانه بیش از 3000 ماسک تولید و در بین مردمان بی بضاعت و خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران به صورت رایگان توزیع می‌شود.

پورزینال اضافه کرد: تاکنون گروه‌های جهادی بسیجی با همکاری شبکه بهداشت ، شهرداری ، هلال احمر توانستند بخش‌های ممقان و گوگان را گندزدایی و ضدعفونی کنند و تنها بخشی از شهرستان آذرشهر باقی مانده که برای آن هم برنامه ریزی‌های لازم انجام گرفته و در اسرع وقت اقدام خواهد شد.

فرمانده سپاه آذرشهر به طرح ابلاغی مطهری و محورهای اساسی آن اشاره و بیان کرد: در اجرای این طرح در محورهای استقرار ایستگاه سلامت، آموزش‌های عمومی و توزیع بروشور و پوستر، ضد عفونی دست‌های شهروندان و گند زدایی معابر و مغازه‌ها و اماکن عمومی نهایت تلاش خود را خواهیم کرد و البته این موارد نیاز به نیروهای متخصص کمیته بسیج جامعه پزشکی است که آن‌ها را در این امر مهم یاری خواهیم کرد.

تولید 25 هزار ماسک توسط دانشجویان بسیجی آذربایجان شرقی

محمدرضا سلطان زاده مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی با اشاره به کارگاه‌های تولید ماسک دانشجویی اظهار داشت: در سه هفته گذشته کارگاه‌های تولید ماسک راه‌اندازی شده و حتی برخی از افراد نیز در خانه‌ها به تهیه و تولید ماسک می‌پردازند که در این سه هفته 25 هزار عدد ماسک تولید شده است.

وی درباره ضدعفونی معابر و خیابان‌های اصلی افزود: 600 نفر از دانشجویان بسیجی در سه هفته بیش از 100 نقطه پرخطر شهر تبریز و استان را ضدعفونی کرده و 14 هزار بسته بهداشتی و 14 هزار عدد ماسک در نقاط پرخطر توزیع شده است.

مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی با اشاره به دوخت لباس یک‌بار مصرف پزشکی عنوان کرد: کار دوخت ملافه، لباس یک‌بار مصرف پزشکی و گان توسط دانشجویان بسیجی شروع شده و در کنار دوخت لباس 58 تیم دانشجویی برای همکاری با بخش درمان و نظام سلامت آماده و هماهنگ شده‌اند.

سلطان زاده ادامه داد: در حال حاضر نیز در جهت اجرای طرح غربالگری، بسیج دانشجویی در سطح شهر تبریز اقدام به سازماندهی 58 گروه جهادی کرده تا با همکاری شبکه‌های بهداشت اقدام به غربالگری شهروندان کنند.

منبع : تسنیم
website tracking