۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸

پیام پیرمرد 101 ساله بانه‌ای پس از شکست کرونا / از مردم خواهش می‌کنم در خانه بمانند‌

پیام پیرمرد 101 ساله بانه‌ای پس از شکست کرونا / از مردم خواهش می‌کنم در خانه بمانند‌
پیرمرد 101 ساله بانه‌ای با موفقیت کرونا را شکست داده و به زندگی عادی خود بازگشته اما به مردم توصیه‌هایی دارد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، پیرمرد 101 ساله بانه‌ای با موفقیت کرونا را شکست داده و به زندگی عادی خود بازگشته اما به مردم توصیه‌هایی دارد.

داستان از این قرار است، حدود 10 روزی بود که از «صالح مریمی» پیرمرد 101 ساله که همسایه‌مان بود خبری نبود که پس از پرس‌وجو متوجه شدیم که به کرونا مبتلا شده و از روز چهارشنبه هفته پیش به‌دلیل این بیماری در بیمارستان رازی بانه بستری شده اما بعد از یک هفته بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص و اکنون حالش خوب و به منزل آمده است.

«صالح مریمی» از همه مردم خواست که ضمن رعایت توصیه‌های بهداشتی برای قطع زنجیره کرونا، از حضور در تجمعات خودداری و در خانه‌های خود بمانند.

روحانی: محدودیت های اعمال شده تا 20 فروردین اعمال می شود/نامه به رهبر انقلاب درباره برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کروناگزارش|کردستانی‌ها اوقات در خانه ماندن کرونایی را چگونه پر می‌کنند؟

محمد شاهویسی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه درباره وضعیت کنونی این بیمار بهبود یافته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: «صالح مریمی» هفته گذشته پس از مراجعه به بیمارستان رازی بانه، نتیجه آزمایشش مثبت و سپس بستری شد.

وی با بیان اینکه حال این بیمار پس از یک هفته تلاش‌ شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بهبود و از بیمارستان ترخیص شد، افزود: در حال حاضر این بیمار کرونایی با رعایت تمام موارد بهداشتی در قرنطینه خانگی به‌سر برده اما تحت کنترل است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه از ابتلای 60 نفر از شهروندان بانه‌ای به ویروس کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 42 بیمار مبتلا بهبود یافته، 9 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده و 3 نفر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

شاهویسی بیان کرد: از بین افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان بانه پیرمردهای 100 سال و 100 سال بالاتر دیگر نیز وجود دارد.

کلیدواژه ها :شکست
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking