۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸

کشت پنبه در گلستان از اواخر فروردین

کشت پنبه در گلستان از اواخر فروردین
رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: طبق توصیه سازمان تحقیقات بهترین زمان کشت پنبه در گلستان اواخر فروردین است.
علی موسی خانی، رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: کشاورزانی که مزارع کلزای آن‌ها وارد فاز گلدهی شده است باید حتما مصرف قارچ کش را حداقل یکبار در دستور کار خود قرار دهند.
او افزود: مزارعی هم که تازه وارد فاز گلدهی شده اند و از لحاظ رشدی عقب هستند می‌توانند تا میزان ۲۰۰ کیلوگرم در هکتار سولفات آمونیام برای عملکرد بیشتر مصرف کنند.
موسی خانی ادامه داد: در بحث چغندر قند کشاورزان استان اقدماتی مانند تنک و نشا را باید تاکنون انجام داده باشند و به بحث کنترل علف‌های هرز و کوددهی بپردازند.
موسی خانی گفت: از ۱۵ فروردین ماه قرارداد کشت پنبه در استان آغاز می‌شود و حدود ۷۰۰ تن بذر داخلی و وارداتی برای کشاورزان گلستانی تدارک دیده شده است.
او افزود: کشاورزان گلستانی می‌توانند به مراکز جهاد کشاورزی در استان مراجعه کنند و با در دست داشتن معرفی نامه از مراکز توزیع، بذر خود را دریافت کنند.
موسی خانی ادامه داد: تاریخ کشتی که موسسه تحقیقات اعلام کرده از اواخر فروردین ماه است و دمای خاک باید به بالای ۱۵ درجه سانتی گراد برسد.   انتهای پیام / ق
کلیدواژه ها :پنبه
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking