۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

طرح نسیم مهر رضوی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

طرح نسیم مهر رضوی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: در راستای تقدیر از پرسنل مدافعان سلامت طرح نسیم مهر رضوی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، اهل خراسانیم نام خراسان را بر دوش می‌کشیم و خوشحالیم از اینکه فاصله‌مان تا امام مهربانی‌ها با وسیله نقلیه عمومی 400 کیلومتر و حدود هشت ساعت باشد اما با دل به اندازه یک چشم بر هم زدن فاصله داریم.

ما مردم جنوب خراسان عادتمان بر این  است هرگاه دلمان می‌گیرد، هرگاه خوشحالیم و هرگاه مریض داریم خود را به پنجره فولاد می‌رسانیم تا عقده دل وا کنیم، آنقدر با سریع الرضا نجوا کنیم تا آقا گره‌گشایی کند. افراد محرومی که در جای جای استان خراسان جنوبی تاکنون شوق زیارت نصیبشان نشده، دفتر نمایندگی تولیت آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی تلاش می‌کند تا با برنامه‌ریزی و اولویت افراد نیازمند، محروم و زائر اولی را برای زیارت به مشهد مقدس اعزام کند. 

اجرای طرح "نسیم مهر" در بیمارستان‌های اصفهان/ 49 روحانی در 24 بیمارستان خدمات معنوی ارائه می‌دهندخانه فرهنگ صدف با «نسیم مهربانی» به خانه شهدا می‌رودطرح نسیم مهر برای حمایت از خانواده‌های زندانیان در مشگین‌شهر برگزار می‌شود

اما چند وقتی است حال دلمان بد جور گرفته است، چرا که با شیوع ویروس منحوس کرونا دستمان به ضریح نورانی امام مهربانی‌ها نمی‌رسد، عقربه‌های ساعت که هشت را نشان می‌دهد رو به حرم این امام می‌ایستیم تا صلوات خاصه‌اش را با صدای بلند و اشک زمزمه کنیم. 

در این روزهای کرونایی که برخی از مردم در خانه‌اند و برخی بر روی تخت‌های بیمارستان با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، برخی دیگر از مردم که عشق به هم نوع در سر و قلبشان غوغا می‌کند در کارگاه‌های تولید ماسک مشغول خدمت هستند، اینها خادمیارانی هستند که تلاش می‌کنند در این روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا به نوبه خود یک سر کار را بگیرند و به جامعه خدمت کنند البته برخی از خادمیاران هم در پاکسازی شهر مشغول به کارند. 

اما این تنها همه ماجرا نیست چرا که برخی از خادمیاران هم تلاش دارند تا از زحمات پرسنل خدوم و زحمتکش مدافعان سلامت با اهدای غذای حضرتی تقدیر کنند و با پخش تصاویر مستقیم از حرم رضوی بار دیگر حال و هوای بیمارستان ولی عصر را امام رضایی کنند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان  قدس رضوی در خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: سال 98 یک هزار و 200 نفر زائر اولی از خراسان جنوبی به مشهد مقدس و پا بوسی علی ابن موسی الرضا (ع) اعزام شدند و اسکان و غذا را میهمان حضرت بودند. 

ابراهیمی با بیان اینکه یک هزار و 200 نفر زائر اولی سه روز نهار و 9 وعده غذایی رایگان داشتند افزود: در سال گذشته 4 هزار و 100 نفر زائر کم بضاعت و محروم به مشهد مقدس اعزام شدند. 

سرپرست دفتر نمایندگی استان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: سال گذشته 7 هزار و 400 نفر تا پایان سال 98 در سامانه خادمیاری ثبت نام کردند. 

ابراهیمی با اشاره به طرح نسیم مهر رضوی افزود: در راستای طرح نسیم مهر رضوی تقدیر و تشکر از کادر پرسنل بیمارستان‌های مرتبط با کرونا در سطح خراسان جنوبی انجام می‌شود و در این طرح قرار است خادمیاران استان یک وعده غذای تبرکی حضرتی به بیماران و همراه با اهدای تبرکات رضوی را به کادر و پرسنل درمانی بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) که در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند، تقدیم شود. 

وی افزود: قرار است این برنامه در روز جمعه ساعت 11 صبح همراه با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی محقق شود و در این برنامه مقرر است ارتباط مستقیم با حرم رضوی ویژه استان خراسان جنوبی برای پرسنل، کادر درمانی این بیمارستان رقم خورد.

مدیر روابط عمومی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی نیز از فعالیت دو کارگاه تولید ماسک در استان توسط خادمیاران خبر داد و گفت: از همان روزهای آغازین شیوع کرونا ویروس در کشور با هماهنگی مدیریت تولیت آستان قدس رضوی برنامه ریزی شده تا همه خادمیاران به نوعی در راستای مبارزه با این ویروس منحوس تلاش کنند.

دباغی افزود: خادمیاران خراسان جنوبی در راستای مبارزه با کرونا نسبت به ضد عفونی کردن معابر، گند زدایی معابر فعالیت کرده و تلاش می‌کنند کار تهیه شیلد محافظ صورت و لباس مخصوص کادر پرسنل درمانی را هم تهیه کنند.

وی اظهار داشت: در خراسان جنوبی شش کارگاه تولید ماسک مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی است که از این تعداد دو کارگاه توسط خادمیاران خدمت ارائه می‌شود.

دباغی افزود:  خیلی از خادمیاران در این  دو کارگاه و تعدادی در پاکسازی شهر و تعدادی در کارگاه بهزیستی و تعدادی هم که برایشان مقدور نبود بیرون خانه کار کنند یک سری کارهای که میشه در خانه برای تهیه ماسک انجام داد را انجام می‌دهند.

انتهای پیام / 254

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking