۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳

پایگاه‌های تب‌سنجی و غربالگری در مبادی ورودی کردستان افزایش یافت

پایگاه‌های تب‌سنجی و غربالگری در مبادی ورودی کردستان افزایش یافت
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کردستان از افزایش پایگاه‌های تب‌سنجی و غربالگری مبادی ورودی استان به‌منظور کنترل و جلوگیری بیشتر از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، به نقل از روابط‌عمومی جمعیت هلالاحمر استان کردستان، محمدباقر محمدی از افزایش پایگاه‌های تب‌سنجی و غربالگری مبادی ورودی استان به‌منظور کنترل و جلوگیری بیشتر از شیوع ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: با هماهنگی مدیریت بحران و در راستای کنترل ترددها و قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس، چهار پایگاه غربالگری در نقاط پرتردد کردستان راه‌اندازی شد.

وی افزود: پایگاه‌های جدید غربالگری هلال احمر در چهار نقطه پلیس راه کرمانشاه، پلیس راه استان همدان، شهرستان مریوان و شهرستان دهگلان راه‌اندازی شده و نیروهای جمعیت هلال احمر به‌همراه نیروهای انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت غربالگری و تب‌سنجی افراد پرداخته و موارد مشکوک را به مراکز درمانی ارجاع می‌دهند.

چگونه آنفلوآنزا را از کرونا تشخیص دهیم؟تشریح جزئیات طرح کاهش زنجیره انتقال برای کنترل کرونا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: چها پایگاه غربالگری دیگر از 20 روز گذشته در مبادی ورودی استان شامل شهرستان‌های بیجار (ورودی استان زنجان)، قروه (ورودی استان همدان)، سقز (ورودی استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی) و کامیاران (ورودی استان کرمانشاه) مستقر شده که اکنون با اضافه‌شدن پایگاه‌های جدید، 8 پایگاه غربالگری فعال و ترددهای خودروها و افراد را کنترل می‌کنند.

محمدی با بیان اینکه عبور از بحران کرونا مستلزم عزم همگانی و تعامل و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم با یکدیگر است، یادآور شد: جمعیت هلال احمر تمام توان تجهیزاتی و انسانی خود را در جهت جلوگیر از شیوع کرونا به‌کار بسته است.

منبع : تسنیم
website tracking