۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱

گزارش| بی‌توجهی مردم همدان به هشدار بهداشتی / چرا اماکن تفریحی و پارک‌ها شلوغ است؟

گزارش| بی‌توجهی مردم همدان به هشدار بهداشتی / چرا اماکن تفریحی و پارک‌ها شلوغ است؟
با توجه به اینکه در خانه ماندن تنها راه پیشگیری از ابتلا به کرونا است متاسفانه بخشی از مردم همدان نسبت به این امر مهم بی توجه بوده و شاهد حضور آن‌ها در خیابان‌ها و اماکن تفریحی و پارک‌ها هستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، شیوع کرونا از بیش از یک ماه گذشته در استان همدان آغاز شده و بیش از 250 نفر را به خود مبتلا کرده و تعدادی از این بیماران هم قربانی ویروس منحوس کرونا شده‌اند.

در حالی که تمام دنیا نسبت به این ویروس خطرناک و فوق العاده مسری هشدار داده و مردم را به رعایت نکات بهداشتی و دوری از اجتماع دعوت میکنند اما متاسفانه شاهد بی توجهی برخی از شهروندان همدانی و مسافرانی که با تصیمم خطرناک سفر کردن جمعیتی را تحت تاثیر قرار می‌دهند هستیم.

در این میان پرستاران  و پرسنل بهداشتی و درمانی به عنوان جهادگران سلامت بار این بی توجهی را به دوش می‌کشند و روز به روز بر شدت خستگی و فرسودگیشان افزوده می‎شود. روزانه بر تعداد بیماران مبتلا به کرونا ویروس اضافه می‌شود و از طرف دیگر کمبود تجهیزات حفاظت فردی و کمبود نیروی پرستار سبب شده تا این جهادگران سلامت روزهای سختی را تحمل کنند.

رئیس نظام پرستاری همدان گفت: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دلسوزان قشر بهداشت و درمان، تجهیزات حفاظت فردی در اختیار بیمارستان ها قرار گرفته اما این تجهیزات جوابگوی تمام نیازهای کادر درمانی نیست و با کمبود مواجه هستیم.

گفت‌وگوی خواندنی تسنیم با پرستار مبتلا به کرونا| بزرگ‌ترین لطف مردم "ماندن در خانه" است / قدردان پیام محبت‌آمیز مقام معظم رهبری هستیمپرستاران و پزشکان مکزیکی ماسک و دستکش پیدا نمی‌کنندآخرین اخبار کرونا در سیستان و بلوچستان| دعوت به همکاری دانشگاه علوم پزشکی از پرستاران / درصد غربالگری کرونا در  زاهدان  به 73 درصد رسید

هادی زرینی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: در این روها پرستاران تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را به بیماران ارائه دهند، اما همانگونه که در استان های دیگر شاهد ابتلای پرستاران به کرونا بودیم، در همدان نیز تعدادی از همکاران ما مبتلا شدند که خوشبختانه حالشان رو به بهبودی است.

استقبالی از قرارداد 89 روزه نمی‌شود

وی با بیان اینکه به پرستاران بیکار پیشنهاد قرارداد 89 روزه داده شده است، ابراز کرد: اما استقبالی از این نوع قرارداد نشده چراکه آنان تضمینی برای جذب و تمدید قرارداد  خود پس از پایان بحران نمی‌بینند.

رئیس نظام پرستاری با تاکید بر اینکه انتظار میرفت نحوه جذب پرستاران داوطلب به صورت پیمانی و یا حداقل شرکتی باشد، تصریح کرد: مجوز این نوع استخدام باید از طریق سازمان برنامه و بودجه اعلام شود.

زرینی در بخش دیگری از گفت‌وگو به قطع زنجیره کرونا از طریق خانه نشینی و رعایت موارد بهداشتی اشاره کرد و گفت: دیگر نمی دانیم با چه زبانی از مردم بخواهیم که در خانه بمانند واوضاع را وخیم تر نکنند.

وی با تاکید بر اینکه وقتی برای بازدید و گشت وزنی به بیمارستان های شهر می‌رویم شاهد حضور مردم در خیابان ها و اماکن عمومی و تفریحی هستیم، ابراز کرد: برخی مردم این ویروس را جدی نگرفته اند و این بزرگترین ضربه را به خود و دیگران وارد می‌کنند.

قرار گرفتن در لباس‌های حفاظتی طاقت فرسا است.

رئیس نظام پرستاری با تاکید بر اینکه پرستاران مجبورند مدت زمان طولانی را در لباس های حفاظتی که مردم عادی بیش از نیم ساعت قادر به پوشیدن آن نیستند، تحمل کنند، تصریح کرد: بسیاری از پرستاران در بخاطر شیفت های سنگین کاری و ترس از اینکه خود ناقل کرونا باشند، خانواده های خود را ندیده اند.

زرینی با بیان اینکه تمام پرستاران در سطح استان درگیر خدمات رسانی به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا هستند، ابراز کرد: در تعطیلات نوروزی هیچ پرستاری به مرخصی نرفته است.

وی گفت: لازم میبینم از هیئت رزمندگان شهر لالجین که در تهیه وسایل حفاظت فردی برای پرستاران به کمک نظام پرستاری شتافتند تشکر و قدر دانی کنم.

قرارداد 89 روزه را افزایش دهند

یک پرستار که دوران طرح خود را گذرانده و در دوران بیکاری به سر می‌برد به خبرنگار تسنیم گفت: قرارداد 89 روزه به درد هیچ پرستاری نمیخورد چرا که پس از پایان این بیماری و گذر از دوران بحران، بدون شک کسی به فکر پرستاران نخواهد بود.

وی که از ما خواست نامش درج نشود، ابراز کرد: پرستاران با عشق و علاقه وارد کار می‌شوند  وحتی در ایام عادی هم قشر ما در معرض انواع خطر و عفونت‌های بیمارستانی قرار دارد، پس بهتر بود به جای قرارداد 89 روزه پرستاران فداکار را با قرارداد یک ساله و یا وعده استخدام پیمانی، جذب می‌کردند.

این پرستار تصریح کرد: بنده به مدت 4 سال در بیمارستان یکی از شهرستان‌ها پرستار بوده ام و به خوبی شرایط و سختی کار آن ها را درک می‌کنم، بنابراین از مردم و مسئولان میخواهم جایگاه واقعی پرستاران را بشناسند و توجه به آن‌ها فقط منوط به زمان بحران نباشد.

انتهای پیام 743/ش

کلیدواژه ها :پارک تفریح
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking