۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰

بازدید حریرچی از فرایندهای ستاد بحران کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

بازدید حریرچی از فرایندهای ستاد بحران کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت از ساختار و فرایندهای ستاد بحران کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بازدید کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، صبح امروز، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت به منظور بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا وارد زاهدان شد.

وی در ایستگاه غربالگری فرودگاه زاهدان‌ حضور یافت و وضعیت خدمات رسانی در این ایستگاه را از نزدیک بررسی کرد.

ایرج حریرچی در ادامه از ساختار و فرایندهای ستاد بحران کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بازدید کرد.

او همچنین در بازدید از اردوگاه الغدیر در حاشیه شهر زاهدان اظهار کرد: خواهران و برادران افغانستانی میهمانان جمهوری اسلامی ایران هستند.

حریرچی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از این عزیزان قصد برگشت به کشور خودشان را دارند و گذرگاه های مرزی استان سیستان و بلوچستان یکی از مراکز عبور این افراد به سمت کشور افغانستان است.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: تمام اتباع کشور پاکستان و افغانستان که قصد خروج از ایران را دارند هم از لحاظ کرونا ویروس و هم سایر بیماری های واگیردار مورد غربالگری و بررسی قرار می گیرند و در صورت نیاز مراقبت های پزشکی و بهداشتی لازم به آنان ارائه می شود.

این مسؤول ادامه داد: این خدمات هم به اتباعی که به صورت مجاز و هم کسانی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده اند ارائه می شود ولی برای کسانی که با مدارک شناسایی وارد می شوند گواهی سلامت نیز صادر می شود.

وی بیان کرد: از ابتدای اسفند‌ماه ۹۸ تاکنون ۱۸۶۶۶ نفر از اتباع کشور افغانستان پس از دریافت خدمات سلامت در اردوگاه الغدیر زاهدان به سمت مرز میلک هدایت شده اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking