۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴

معاون عمرانی استاندار قزوین:

ضرورت استفاده از نیرو‌های داوطلب مردمی /تأمین نیاز بهداشتی سکونت گاه‌های غیر رسمی در اولویت باشد

ضرورت استفاده از نیرو‌های داوطلب مردمی /تأمین نیاز بهداشتی سکونت گاه‌های غیر رسمی در اولویت باشد
معاون عمرانی استاندار قزوین با اشاره به شیوع کرونا گفت: استفاده از نیرو‌های داوطلب مردمی در این شرایط ضروری است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار درجلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: استفاده از نیرو‌های داوطلب مردمی در این شرایط ضروری است، اما باید این نیرو‌ها زیر نظر سپاه و بسیج ساماندهی و کنترل شوند.

فرخزاد همچنین خواستار در اختیار گذاشتن امکانات ادارات منابع طبیعی، محیط زیست و سایر ادارات به سپاه و بسیج شد تا اقدامات بهداشتی بخوبی انجام شود.

او اضافه کرد: در این شرایط تأمین مواد ضد عفونی کننده و نحوه توزیع آن مهم است و قرار شد این کار با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هماهنگ شود.

معاون عمرانی استاندار بیان کرد: نیروگاه شهید رجایی قزوین در یک اقدام ارزشمند روزانه ۱۰ هزار لیتر آب ژاول تولید می‌کند و در اختیار نهاد‌ها قرار می‌گیرد که در این زمینه باید با توزیع عادلانه بتوانیم از این ظرفیت برای کمک به سایر نهاد‌ها استفاده کنیم.

فرخزاد یادآور شد: توزیع اقلام باید شناور باشد، زیرا نیاز‌ها هر روز تغییر می‌کند و ما لازم است بر اساس نیاز‌های روزمره برای توزیع اقلام بهداشتی اقدام کنیم.

او اظهار داشت: در توزیع نیاز‌های اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده نباید فقط به مرکز استان محدود شویم بلکه لازم است به شهرستان‌ها و سکونت گاه‌های غیر رسمی و حاشیه نشین‌ها هم توجه شود.

فرخزاد گفت: آموزش عوامل اجرایی از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و نحوه ضد عفونی و مراقبت‌های بهداشتی و مباحث فنی به نیرو‌های امدادی یاد داده شود.

او افزود: اندازه گیری میزان غلظت آب ژاول تولید شده توسط نیروگاه باید اندازه گیری شود و بهداشت محیط درصد غلظت را تأیید کند و میزان رقیق سازی و غلظت استاندارد باشد.

معاون عمرانی استانداری اضافه کرد: روستا‌های بزرگ و کوچک در توزیع مواد ضد عفونی کننده و اقلام بهداشت باید مورد توجه قرار گیرد.

او بیان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم برای ضد عفونی کردن بهداشتی دستگاه‌های خود اقدام و هزینه آن را تأمین کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking