۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

از رفت و آمد با افراد مسن خودداری کنید

از رفت و آمد با افراد مسن خودداری کنید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: برای حفظ سلامت و جان افراد در معرض خطر، دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مسن‌تر‌ها از رفت و آمد با آن‌ها خودداری نمایید.

از رفت و آمد با افراد مسن خودداری کنیدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: برای حفظ سلامت و جان افراد در معرض خطر، دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مسن‌تر‌ها از رفت و آمد با آن‌ها خودداری نمایید.

او افزود: افراد جوان‌تر اگر چه خودشان با علایم خفیف و حداقل عوارض بیماری را پشت سر می‌گذارند، اما می‌توانند به عنوان ناقل بیماری برای سایر افراد خطر آفرین باشند.

شیرانی در خصوص پیش بینی میزان و مدت زمان درگیری با بیماری اضافه کرد: اگر چه ویروس نوپدید بوده و رفتار شناخته شده‌ای ندارد، اما برای بررسی این مسئله ضمن توجه به رفتار بیولوژیکی آن، رفتار مردم و عملکرد سیستم بهداشت و درمان و حاکمیتی نیز حائز اهمیت است.

او ادامه داد: در حال حاضر در اوج شیوع بیماری قرار گرفته و در صورت داشتن عملکرد خوب و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بعد از ۲ تا ۳ هفته شاهد شیب نزولی شیوع بیماری خواهیم بود.

شیرانی با اشاره به تلاش خستگی ناپذیر و شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی، اداری و مدیریتی استان در پیشگیری و کنترل بیماری و درمان بیماران افزود: این عزیزان علاوه بر افزایش شیفت کاری در شرایط پر استرس و نگران کننده فعالیت می‌کنند و ضمن اینکه علاوه بر نگرانی از ابتلا خودشان، احتمال انتقال بیماری به اعضای خانوادهایشان به واسطه آن‌ها وجود دارد و این امر خود نگرانی‌های این مدافعان سلامت را مضاعف نموده است.

او گفت: در چنین شرایطی که کادر درمانی و پرستاران و نیرو‌های خدوم بهداشتی و درمانی در شرایط سخت کاری و روحی و روانی دشوار، علی رغم نداشتن درمان اختصاصی برای بیماری، برای حفظ سلامت و جان بیماران در تلاش هستند دور از انتظار نیست مردم هم با رعایت بهداشت فردی، توجه به توصیه‌های بهداشتی به قطع زنجیره انتقال، پیشگیری و کنترل کرونا و بازگشت شرایط عادی به جامعه کمک نمایند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking