۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹

انجام یک هزار و ۸۰۰ بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی کردستان

انجام یک هزار و ۸۰۰ بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی کردستان
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام یک هزار و ۸۰۰ بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی این استان در چهار روز اول فروردین سال جاری خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، ابراهیم قادری گفت: به منظور پیشگیری و کنترل شیوع کرونا در سطح استان، برنامه‌های مداخله‌ای ویژه با مشارکت بازرسین سلامت محیط و کار این معاونت به اجرا در آمده است.

او با اشاره به انجام یک هزار و ۸۰۰ مورد بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی در سطح استان، افزود: با انجام بازرسی، پایش و نظارت‌های کارشناسانه صورت گرفته، تعداد ۱۳۹ مورد از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و عمومی، پلمب شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام ۱۷۴ بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز جامع خدمات سلامت ۱۶ ساعته در استان خبر داد و افزود: علاوه بر مواد مذکور، بر ۱۴ مورد دفن جسد بیماران مبتلا یا مشکوک به ویروس کرونا در سطح استان نظارت به عمل آمده و در این زمینه مطابق با دستورالعمل‌های مربوطه اقدام شده است.

قادری با اشاره به انجام نظارت بر روند گندزدایی معابر و اماکن عمومی در شهرستان ها، یادآور شد: با توجه به اینکه مهمترین استراتژی پیشگیرانه از ویروس کرونا، قطع زنجیره انتقال است، برای کاهش مواجهات و ارتباطات مردم، تمام راسته بازارها، بازار‌های سرپوشیده، تاناکوراها، پاساژ‌ها و مراکز تجمع با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط تعطیل شده است.

او تاکید کرد: بازرسین سلامت کار دانشگاه هم ضمن نظارت بر انجام گندزدایی در صنایع استان و نیز آموزش کارگران و کارفرمایان، به پیگیری و بیماریابی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا مبادرت کردند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking