۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷

78 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان از بیمارستان مرخص شدند

78 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان از بیمارستان مرخص شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به روند بهبودی بیماران مبتلا به کرونا گفت: 78 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان از بیمارستان مرخص شدند.
- اخبار استانها -

نوید دانائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: سیر ابتلا به بیماری همچنان رو به تزاید است و البته باید توجه داشت که این سیر رو به بالا به رفتار مردم بستگی داشته و می‌توان آن‌ها کنترل کرد.

وی ضمن قدردانی از مردم که توصیه‌های پزشکی را جدی گرفته و در خانه ماندند گفت: با ادامه این روند و کاهش تردد می‌توان گام‌های مؤثر بعدی را نیز برداشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته درمجموع نتیجه آزمایش 13 نفر مثبت اعلام‌شده است به روند مطلوب بهبود بیماران مبتلا به کرونا در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه گفت: 78 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده و یا در مراکز نگهداری نقاهتگاهی هستند.

دانائی افزود: این نوید نیز وجود دارد اگر سیر بیماری رو به تزاید است بهبودی نیز رو به افزایش است و با رعایت مسائل بهداشتی خبر شکست کرونا نزدیک است.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری در استان سمنان گفت: طرح غربالگری که در بسیج ملی کرونا در حال انجام است رو به اتمام بوده و در قالب این طرح تا این لحظه با 85 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تماس گرفته‌شده و مشاوره‌های لازم به آنان ارائه‌شده است.

سروده‌ای برای مدافعان سلامت|ما به این صبر و استقامتتان مدیونیم

کرونا اقتصاد سوئیس را به رکود برد

کمک یک‌میلیون‌فرانکی فدرر به بیماران مبتلا به کرونا

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking