۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

آمادگی هرمزگان برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا

آمادگی هرمزگان برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا
استاندار هرمزگان از آمادگی استان برای اجرای طرح زنجیره انتقال بیماری کرونا خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس فریدون همتی در نشست ویدیو کنفرانس استانداران و روسای ستاد مقابله با کرونا سراسر کشور با وزیر کشور اظهار داشت:  در استان هرمزگان از اوایل اسفند ماه طرح کنترل و مراقبت شدید همه مبادی ورودی و خروجی استان اعم از زمینی، هوایی، دریایی و ریلی برای پیشگیری از بیماری کرونا اجرا شده است و به توفیقات خوبی هم در این طرح دست یافته ایم.

وی افزود: تجربه اجرای طرح کنترل مبادی ورودی و خروجی تجربه خوبی برای استان هرمزگان بوده است و این اقدام موجب کاهش بیش از 94 درصدی مسافرت ها به استان و غربالگری افراد در مبادی ورودی این استان شده است.

یک مورد فوتی و 6 ابتلای جدید به کرونا در هرمزگان/آمار کرونایی‌ها به 161 نفر رسید‌اطمینان می‌دهیم کسی با اهدای خون به کرونا مبتلا نشود / به تمام گروه های خونی در هرمزگان نیاز داریمپیشنهاد استاندار هرمزگان به رئیس جمهور/سدهای جدید در هرمزگان احداث شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان آمادگی خوبی برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری را دارد بیان کرد: راه‌ها و مبادی درون استان نیز تحت کنترل و مراقبت شدید قرار دارند و تردد کنندگان علی رغم اینکه در مبادی ورودی به استان کنترل می شوند در درون استان و ورودی شهر ها هم غربالگری می شوند. 

همتی تصریح کرد: برای اجرای بهتر جلوگیری از مسافرت‌های غیرضروری  نیروهای بسیاری در استان هرمزگان ساماندهی و تحت آموزش قرار گرفته‌اند و فرمانداران نیز کنترل همه مبادی ورودی و خروجی در همه شهرستان های استان را تحت کنترل دارند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: با مدیریت استانداری هرمزگان هماهنگی خوبی میان همه دستگاه های مسئول در ستاد مقابله با کرونا در هرمزگان شکل گرفته است و تیم‌های کنترل در همه مبادی استان مورد پشتیبانی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم این نشست ویدئو کنفرانس با حضور فرمانده ناجا، معاون دادستان کل کشور و معاونین وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- صنعت، معدن و تجارت، معاونین وزارت کشور و در هر یک از استان ها با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، فرمانده انتظامی و دادستان آن استان برگزار شد و 430 تن از فرمانداران شهرستان های سراسر کشور نیز به صورت مستقیم شاهد این جلسه بودند. 

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking