۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۱

آیا خبر رهاکردن ۵۰۰ شیر در روسیه برای قرنطینه کردن مردم صحت داشت؟

در این مطلب به صحت و سقم خبر رهاکردن شیرها در شهرهای روسیه برای قرنطینه کردن شهروندان این کشور خواهیم پرداخت.

 روسیه به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از شیوع گسترده کرونا در جهان تعدادی از کشور‌ها برای پیشگیری از ابتلا شهروندان خود به این ویروس اقدام به قرنطینه شهر‌ها کردند. چین و ایتالیا دو کشوری بودند که از روش قرنطینه کردن شهر‌ها برای جلوگیری از شیوع گسترده کرونا استفاده کردند. اما چند روز پیش بود که تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که از رهاکردن صد‌ها شیر در شهر‌های مختلف روسیه برای قرنطینه کردن شهروندان روسی خبر می‌داد.

در کپشن این تصاویر آمده بود که به دستور ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۵۰۰ شیر در شهر‌های مختلف این کشور برای قرنطینه کردن شهروندان روس رها شده است. در کپشن یگی از تصاویر منتشر شده در توئیتر آمده بود: «ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۸۰۰ شیر و ببر را در شهر‌های مختلف این کشور برای قرنطینه کردن شهروندان رها کرده است. در خانه بمانید یا سخت بمیرید.».

آیا خبر رهاکردن ۵۰۰ شیر در روسیه برای قرنطینه کردن مردم صحت داشت؟

اما آیا این خبر واقعیت داشت؟ اگر تصاویر منتشر شده در قسمت جستجوی عکس گوگل سرچ شود کاملا مشخص می‌شود که این خبر واقعیت ندارد. یکی از تصاویر بدست آمده در سرچ گوگل مربوط به خبر تاریخ ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۶ سایت مترو است که پرسه این شیر‌ها را در شهر " ژوهانسبورگ " آفریقای جنوبی گزارش کرده است. تصویر بدست آمده دیگر انتشار این تصاویر را در تاریخ مشابه و توسط سایت دیلی میل نشان می‌دهد؛ بنابراین خبر رهاسازی ۵۰۰ شیر یا ۸۰۰ شیر و ببر توسط ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای ترساندن شهروندان روس به منظور قرنطینه کردن شهر‌های این کشور غیرواقعی است و صحت ندارد.

آیا خبر رهاکردن ۵۰۰ شیر در روسیه برای قرنطینه کردن مردم صحت داشت؟

کلیدواژه ها :پوتین
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking